Akcja „Choinka dla Ulmów”
Akcja „Choinka dla Ulmów”

Akcja „Choinka dla Ulmów”

W Markowej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jak co roku odbędzie się akcja pn. „Choinka dla Ulmów”.

We wnętrzu symbolicznego domu Rodziny Ulmów, które znajduje się w markowskim Muzeum wśród fotografii Józefa i Wiktorii oraz sześciorga ich dzieci, stanie choinka, przypominająca o tych niewielu wspólnie przeżytych przez nich Świętach.

Organizatorem akcji jest Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Akcja odbywać się będzie w dniach 19 oraz 20 grudnia 2018r.

Aby wziąć w niej udział wystarczy własnoręcznie wykonać dowolną ozdobę choinkową, a następnie do dnia 20 grudnia 2018 dostarczyć ją do świetlicy Szkoły Podstawowej im. Sług Bożych Rodziny Ulmów w Markowej.

Finał akcji odbędzie się 21 grudnia od godzinie 12:00, kiedy to w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej z udziałem wszystkich chętnych odbędzie się strojenie drzewka choinkowego.

W akcję włączyć mogą się wszyscy zainteresowani, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Ku naszej radości zeszłoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zatem i w tym roku serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

Informacje dodatkowe

Godziny otwarcia

Wtorek-Niedziela: 10-16
Poniedziałek: Zamknięte

Dla kogo?

Dzieci 0+

Informacje kontaktowe

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej

Adres: Markowa 1487, 37-120 Markowa
Telefon:  17 783 76 24
Email: sekretariat@muzeumulmow.pl

About The Author

Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, ukończyła Studium terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie oraz studia podyplomowe z arteterapii pod okiem Wiesława Karolaka. Ma wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi oraz młodzieżą, z którymi uwielbia pracować stosując różnorodne formy działań, zachęcające do kreatywności i rozwijania potencjału młodego człowieka. Uwielbia podróże i teatr. Niejednokrotnie działała na scenie, ale także jako instruktor zajęć teatralnych wykorzystujących formę Czarnego Teatru.

Related posts

Leave a Reply