Dziecko na basenie. Co musisz wiedzieć?
Dziecko na basenie. Co musisz wiedzieć?

Dziecko na basenie. Co musisz wiedzieć?

Jak zadbać o bezpieczeństwo na basenie?

Nie karm dziecka przynajmniej przez godzinę przed wejściem do wody. Pozioma pozycja podczas pływania sprawia, że treść pokarmowa może się cofać do przełyku i powodować wymioty. Przed wejściem do wody udaj się z dzieckiem pod prysznic. Jeżeli jednak wywołuje to jego lęk, wyczyść jego pupę wilgotną chusteczką. Obowiązkiem dorosłych jest wziąć prysznic, bo to dbałość o zdrowie swoje i innych. Sprawdź warunki na basenie – woda powinna mieć 32-34 stopnie Celsjusza. Zarówno ozonowana, jak i chlorowana woda jest odpowiednia i dla malucha, i dorosłych.
Niech dziecko jak najwięcej czasu spędza zanurzone w wodzie (pomijając głowę). Nie zmarznie tak szybko.

Jak długo niemowlak może kąpać się w basenie?

Nie spędzaj w wodzie zbyt wiele czasu. Być może zapłaciliście za całą godzinę, ale niemowlak może się zmęczyć i zniechęcić już po 30 minutach. Czytaj sygnały, jakie Ci wysyła. Po wyjściu z wody szybko wytrzyj maluchowi głowę i wysusz włosy. Dokładnie osusz uszy. Zimą nie ubieraj natychmiast we wszystkie warstwy odzieży, nie wychodź też za szybko na zewnątrz. Odczekaj kilkanaście minut. Te zabiegi zminimalizują ryzyko przeziębienia.

Co robić w basenie na pierwszych spotkaniach?

Stopniowo oswajaj z wodą. Nie zmuszaj dziecka, by od razu zanurzyło głowę czy choćby położyło się na niej na plecach. Bądź gotów stawiać mu wyzwania, ale też natychmiast reaguj, jeśli się wystraszy. Przykładowo: trzymając je na rękach odsuń daleko od siebie i rób „karuzelę”, ale jeśli poczuje lęk, natychmiast przyciągnij i przytul.

Jak bawić się z dzieckiem na basenie?

  • Zabawa z piłkami – na wodę wrzuć piłeczkę np. pingpongową. Zaprezentuj maluszkowi co się stanie gdy w nią dmuchniesz. Piłeczkę również możesz chować pod wodą i niespodziewanie wypuszczać. Skok piłeczki wywołają wiele radości.
  • „Plusk” – zabawa polega na przemiennym rodzica i malucha uderzaniu dłonią o taflę wody. Każdy plusk to mnóstwo kropelek na ciele dziecka, dzięki czemu oswaja się z ono z sytuacją, w której zostanie ochlapane.
  • Zabawa z basenowi rekwizytami. Dookoła nie brakuje przedmiotów, które można kreatywnie wykorzystać uwalniając swoją wyobraźnie i zwracając uwagę na doświadczenie innych rodziców. Np. na powierzchni wody rozłóż karimatę i połóż dziecko, podtrzymując zachęcaj do raczkowania.

Rodzicu: nie bój się. Dziecko spędziło wiele miesięcy w brzuchu swojej mamy – „płynne” środowisko nie jest mu tak obce, jak Ci się być może wydaje. Poczuj chęć i gotowość, by wejść z maluchem do wody. Ważne byś swoje ciepłe i radosne emocje przelał na dziecko, zobaczysz rezultaty.

„Najtrudniejszy pierwszy krok, później szybko mija rok”. Tak również jest z pływaniem. Przypominamy, aby wszystkie zabawy wykonywać pod okiem osób doświadczonych, ekspertów. Wraz z postępami dziecka przygotowuj coraz to ambitniejsze wyzwania. Pamiętaj też, aby podczas jednej wizyty na basenie wykonywać tylko kilka ćwiczeń, nie wszystko na raz!

Are you ready? – angielski dla najmłodszych

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Jak wyglądają pierwsze dni z instruktorem narciarskim

Czy do nauki jazdy na snowboardzie lub na nartach brać instruktora i jak rozpoznać dobrego? Zapisać dziecko do grupy czy na szkolenie indywidualne? Gdzie zabrać dziecko na narty?

Niebezpieczne kleszcze na Podkarpaciu. Jak unikać zakażenia?

Nie tylko na Podkarpaciu konsekwencje ugryzienia przez kleszcze bywają bardzo poważne. Są one nosicielami wielu chorób bakteryjnych, wirusowych i powodowanych przez pierwotniaki.

Gdzie kąpać się na Podkarpaciu? Lista bezpiecznych miejsc 2016

Oto lista miejsc do kąpieli na Podkarpaciu, które zostały objęte nadzorem Państwowych Powiatowych Inspektoratów Sanitarnych. Została przygotowana z myślą o rodzinach z dziećmi.

Na sygnale – karetką przez miejski korek

Jak skorzystać na przejeździe karetki? Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych mają pewną swobodę w prawie: nie obowiązują ich te same przepisy ruchu drogowego, co cywilnych kierowców.

Dziecko na trampolinie

Skoki na trampolinie to coraz popularniejsza forma zabawy. Bez względu na to czy trampolina stoi na Twoim ogródku czy wybierasz się z dzieckiem w inne miejsce pamiętaj, że to Ty jesteś odpowiedzialny za uszkodzenia ciała powstałe z nieprawidłowego korzystania z tej atrakcji.

Pierwsza pomoc. Co zrobić, gdy dziecko straci przytomność?

Komórki mózgowe są bardzo wrażliwe na niedotlenienie, szybko obumierają. Kluczowym momentem jest rozpoznanie problemu, a następnie wszczęcie odpowiednich działań ratunkowych.

Pages: 1 2

About The Author

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, ratownik medyczny, trener. Właściciel firmy szkoleniowej Passio. Ukończył Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego z dyplomem Najlepszego Absolwenta. Za kształcenie uczniów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa uzyskał tytuł Wolontariusza Podkarpacia.  Prowadzi szereg projektów edukacyjnych. Najbardziej niezwykłe są jednak jego uśmiech i energia, z jaką osiąga te wszystkie sukcesy. Pasja, która rodzi Profesjonalizm. Profesjonalizm, z którego bierze się jakość.

Related posts

Leave a Reply

Skip to content