Ferie zimowe 2019 – jak dzieci mogą spędzać czas w mieście?
Ferie zimowe 2019 – jak dzieci mogą spędzać czas w mieście?

Ferie zimowe 2019 – jak dzieci mogą spędzać czas w mieście?

Czas zimowej przerwy od nauki jest dla dzieci zawsze wyczekiwanym momentem roku. My, dorośli, dwoimy się i troimy, by zapewnić pociechom odpowiednie atrakcje, a nade wszystko bezpieczeństwo. Zapraszamy do zapoznania się z miejscami i wydarzeniami w Rzeszowie, które według nas zasługują na uwagę. Z prostego powodu – są ciekawe, rozwojowe i z pewnością właściwie zorganizowane!

1.RZESZOWSKI DOM KULTURY

Rzeszowski Domu Kultury przygotował 720 miejsc wypoczynkowych dla dzieci w ramach feryjnych półkolonii, które zostaną zorganizowane w terminie od 11 lutego do 22 lutego 2019 roku. Zimowy wypoczynek dla dzieci odbędzie się w dwóch turnusach, a każdy z nich trwa tydzień.  Odbędą się one w dwunastu filiach RDK na terenie całego miasta. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a program półkolonii jest niezwykle bogaty  (każda filia RDK ma własny). Dlatego też zachęcamy, by zapoznać się czym prędzej z ofertą poszczególnych oddziałów.

Dzieci w wieku od 7 do 12 lat można zapisywać do 1 lutego 2019 roku [sprawdź, gdzie jeszcze są wolne miejsca].

Zapisu można dokonać wyłącznie na miejscu, w danej filii Rzeszowskiego Domu Kultury, z jednoczesnym uiszczeniem opłaty za uczestnictwo w zimowym wypoczynku oraz przekazaniu dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia.

2. WOJEWÓDZKA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na zimowe spotkania w bibliotekach pod hasłem „Ferie z książką”, które odbywać się będą również w filiach WiMBP w terminie 11 – 22 lutego 2019 r. W programie między innymi gry stolikowe, zabawy z książką, zajęcia plastyczne i konkursy.

Zajęcia odbywają się w poszczególnych filiach WiMBP, stąd też odsyłamy do storny internetowej, gdzie znajdziecie szczegóły –> tutaj

3. TEATR MASKA

Jak zawsze zapraszamy do wyjątkowego miejsca, gdzie dzieci mogą przenieść się razem z nami w świat fantazji, pozytywnych relacji i niesamowitych przygód. Repertuar teatru Maska na czas ferii zimowych obfituje w ciekawe spektakle, nie ma więc obaw, że nie znajdziemy czegoś na zimę w mieście.

Harmonogram znajdziecie także –> tutaj

4. MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY

W dniach 11 – 22 luty 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie organizowane będą różnorodne zajęcia w ramach Ferii Zimowych. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych – dla dzieci z klas I-III oraz starszych. Tutaj także obowiązuje podział na tygodniowe turnusy. Zapisy na w/w zajęcia rozpoczęły się 23 stycznia 2019 r. (środa) w godz. 8.00-15.00 w MDK, ul. Osmeckiego 51 lub pod nr telefonu 17 748 38 91.

Szczegóły na stronie MDK –> tutaj

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i FACEBOOKA – tam także będziemy na bieżąco informować o ciekawych wydarzeniach w ramach zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

About The Author

Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, ukończyła Studium terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie oraz studia podyplomowe z arteterapii pod okiem Wiesława Karolaka. Ma wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi oraz młodzieżą, z którymi uwielbia pracować stosując różnorodne formy działań, zachęcające do kreatywności i rozwijania potencjału młodego człowieka. Uwielbia podróże i teatr. Niejednokrotnie działała na scenie, ale także jako instruktor zajęć teatralnych wykorzystujących formę Czarnego Teatru.

Related posts

Leave a Reply