Fort San Rideau (fot.G.Karnas)
Fort San Rideau (fot.G.Karnas)

Wokół Przemyśla wije się czarny szlak turystyczny. Biegnie przez lasy i łąki. Wspina się na wzgórza, z których szczytów można podziwiać panoramę miasta. Jest długi – nawet wysportowany dorosły potrzebowałby dwu dni, aby pokonać go w całości.

Ten szlak wyróżnia się spośród podobnych tym, ze pozwala poznać nie tylko naturę, ale i historię terenów przez które prowadzi. Wyznaczono go tak, aby turysta zobaczył to, co pozostało z fortów Twierdzy Przemyśl. Była to niegdyś trzecia największa twierdza w Europie. Zbudował ją jeden z zaborców, Austria, aby bronić się przed drugim, Rosją. To wraz z jej rozbudową rozwijało się też miasto.

W czasie I Wojny Światowej twierdzę oblegano aż trzykrotnie. Później straciła na znaczeniu wojskowym, ale wciąż jest ważna jako zabytek. Rodzicom daje ponadto dobry pretekst, aby wziąć swoje dzieci na wycieczkę, przejść kawałek szlaku i zobaczyć umocnienia sprzed ponad 100 lat.Forty twierdzy Przemyśl - dojazd

[wcp_weather id=”wcp_openweather_55c345a88322b” city=”Baranów Sandomierski, Województwo podkarpackie, Polska” city_data=”city=Baranów Sandomierski&state=Województwo podkarpackie&country=Polska&full_name=Baranów Sandomierski, Województwo podkarpackie, Polska&lat=50.498985&lng=21.54174020000005″ tempUnit=”c” windSpeedUnit=”ms” pressureUnit=”mmHg” template=”default” showCurrentWeather=”on” showForecastWeather=”on”]

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Godziny otwarcia:


brak ograniczeń (z wyjątkiem Fortu Werner)

Ceny:


bezpłatne (z wyjątkiem Fortu Werner)

Czas zwiedzania:


Około 2 dni (wszystkie forty)

Wiek dzieci:


3+

Informacje dodatkowe:


Forty różnią się jeśli chodzi o poziom zachowania oraz atrakcyjność dla zwiedzających.
Można zwiedzać je pieszo lub rowerami.

Najlepiej zachowany z fortów – „Werner” – znajduje się w rękach prywatnych. Zwiedzanie go wymaga uiszczenia opłaty za bilet.

KONTAKT

WWW:  visit.przemysl.pl/item/category/53

Related posts

Leave a Reply