Galicyjskie smakołyki w Sanoku
Galicyjskie smakołyki w Sanoku

Galicyjskie smakołyki w Sanoku

Czy wiecie czym jest Złota Pinezka od Google? To wyróżnienie dla najbardziej docenionych miejsc w całej Polsce przez użytkowników Google Maps. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zostało nagrodzone w ten sposób (blisko 12 tysięcy wysokich ocen), przy czym nie jest to jedyna duma tego skansenu. Nie bez powodu nadawano mu także różne honorowe tytuły jak np. „Najlepszy Produkt Turystyczny“, czy „Ambasador Wschodu“. To największy park etnograficzny w Polsce, który w niezwykle ciekawy i innowacyjny sposób prezentuje dziedzictwo kulturowe polsko-ukraińskiego pogranicza. To także jedno z najpiękniejszych muzeów pod otwartym niebem w Europie, a to za sprawą zapierających dech w piersiach zbiorów, należących niegdyś do Bojków, Łemków, Pogórzan i Dolinian.

Zapraszamy na tydzień ze Skansenem w Sanoku, w ramach programu Kultura w sieci, dla dzieci od dzieci, prowadzonego przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin.

Poniedziałek – Konkurs

Konkurs „Zdrowa śniadaniówka”

Młodzi podróżnicy! By mieć siłę na długie spacery po sanockim skansenie, trzeba gromadzić ją przez cały tydzień. Oprócz codziennych treningów, proponujemy wam porcję witamin i minerałów, umieszczonych wewnątrz szkolnej śniadaniówki.
Co musi się w niej znaleźć, by dodało wam energii i pomogło zdrowo rosnąć? Poszukujemy inspiracji – zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie mamy i tatusiów.

Wtorek – Słuchowisko

Jak znaleźć przygodę. Rozdział 8: Dom

Zapraszamy do świata przygód, tajemniczych zagadek i podkarpackich skarbów. To fascynująca historia, którą napisał Jan Marković, w barwnej interpretacji aktorskiej Magdaleny Kozikowskiej-Pieńko, w połączeniu z niesamowitymi obrazami Aleksandry Anzel.

Środa – Reportaż

Galicyjskie smakołyki w Sanoku

Nasz zespół redakcyjny dołączył do setek tysięcy zwiedzających Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Wrócimy tu jeszcze na pewno, szczególnie na festiwal muzyki folkowej. Teraz zapraszamy was do oglądnięcia reportażu, zrealizowanego w ramach projektu dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Składamy gorące podziękowania Panu Marcinowi Krowiakowi, który oprowadził po parku etnograficznym młodych dziennikarzy: Michała Niemczyka, Magdę Marković i Tomka Dziobaka.

Przeszkolenie do wystąpień przed kamerą i warsztaty poszukiwania informacji w sieci dla dziecięcego zespołu redakcyjnego przeprowadziła Bernadeta Szczypta.

Czwartek – Podcast

Czy tata wie. Ile jest gatunków muzyki?

Kolejny z serii podcastów, które powstały w ramach projektu „Kultura w sieci, dla dzieci od dzieci”. Jest próbą udzielenia krótkiej odpowiedzi na pytanie: ile jest gatunków muzyki? Pyta Madzia, zainspirowana sanockim festiwalem folkowym, a odpowiada tata Janek.

Piątek – Łamigłówka

A teraz zasiądźcie do wspólnej zabawy i podejmijcie się rozwiązania zadań o bardzo różnym stopniu trudności, które publikujemy co piątek. Młodsze dzieci mogą kolorować obrazek lub odnaleźć brakujące szczegóły, a trochę starsze rozwiązać rebus.
Pomagajcie sobie wzajemnie, rozwijajcie wiedzę, wyobraźnię i umiejętność kojarzenia faktów.

Kliknij, aby wydrukować.

 

Niedziela – Ebook

Jak znaleźć przygodę. Część VII – Dom

Niesamowite przygody Oli i Tosi mogą być inspiracją do wspaniałej zabawy, nie tylko gdy zostaliśmy w domach z powodu pandemii. Mogą też uczyć i rozwijać wiedzę młodych ludzi, a przede wszystkim wciągną do czytania nawet najbardziej opornych.
E-book do ściągnięcia jako .ZIP w trzech formatach: PDF, EPUB i MOBI.

Kliknij w grafikę, aby pobrać.

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco!

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content