Gra terenowa po zagłębiu garncarskim – rodzinna atrakcja w Medyni!
Gra terenowa po zagłębiu garncarskim – rodzinna atrakcja w Medyni!

Gra terenowa po zagłębiu garncarskim – rodzinna atrakcja w Medyni!

Jak w tym roku świętowane będzie dziedzictwo w zagłębiu garncarskim? Organizatorzy Jarmarku Garncarskiego zadbali o to, by całe rodziny znalazły mnóstwo atrakcji dla siebie, nie tylko w drugim dniu imprezy!

Zabawa rozpocznie się w sobotę 7 lipca 2018 w Zagrodzie Garncarskiej, gdzie będzie można odebrać  grę terenową „Garncarskie zagadki”, przygotowaną przez stowarzyszenie PSAR, i wyruszyć z nią na detektywistyczne poszukiwania po zagłębiu garncarskim w Medyni, Pogwizdowie i Zalesiu. Zagadki i wskazówki poprowadzą przez Garncarski Szlak, aby na koniec odgadnąć hasło i otrzymać wyjątkowe nagrody. A wśród nich znajdą się zaprojektowane przez projektantów, wykonane przez medyńskich twórców, nagrodzone na prestiżowym konkursie naczynia – cuda sztuki garncarskiej. Finał gry terenowej i wręczenie nagród dla uczestników odbędą się w niedzielę, 8 lipca o godz. 16.30.

W tym dniu spotkają się także garncarze z Polski Wschodniej i wspólne wypalą ceramikę w piecu garncarskim.
To niezwykłe widowisko będzie trwało aż do późnego wieczora.

Zagroda garncarska w Medyni Głogowskiej - misy na piecu
Zagroda garncarska w Medyni Głogowskiej – misy na piecu

W niedzielę 8 lipca świętować będziemy udane wypały ceramiki i wyprawy na jarmarki. XXIII MEDYŃSKI JARMARK GARNCARSKI w Medyni Głogowskiej, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Czarnej, to wydarzenie pełne niecodziennych atrakcji.

Na początek zostanie otwarty piec garncarski. Potem rozpoczną się kiermasze, pokazy, warsztaty, degustacje i koncerty. Zagrają m.in.  folkowy zespół Rokiczanka, grupy The Freeborn Brothers i Milioni Orkestar, a orkiestra paradna krążąc w korowodzie pomiędzy publicznością z muzyką i śpiewem, będzie zachęcać wszystkich do wspólnej zabawy i do podziwiania wypalonej właśnie ceramiki.

Od godziny 20.00 rozpocznie się potańcówka „Na Deptaku” i potrwa do północy.

Głównym celem przedsięwzięcia jest promowanie tradycji garncarskich Medyni jako ważnego elementu dziedzictwa niematerialnego polskiej kultury. Dlatego też w czasie imprezy udostępnione będą do zwiedzania dla turystów min. takie obiekty jak Zagroda Garncarska czy Galeria Rzeźby Ceramicznej Władysławy Prucnal.

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply