Gra Winball – planszówka rodem z Podkarpacia
Gra Winball – planszówka rodem z Podkarpacia

Gra Winball – planszówka rodem z Podkarpacia

Niesamowicie zakręcona rodzina. Zakręcona na punkcie piłki nożnej. I coś całkiem nowego, ciekawego, co warto odkryć – gra planszowa „Winball”.

Jak sami autorzy mówią „Winball pochłonie Was na wiele godzin!”. Czym jest zatem gra i na czym polega?

Winball – to gra dla każdego: umiejętne zarządzanie finansami, odpowiednie rozłożenie siły swoich zawodników – to wszystko wpływa na końcowy sukces. Odniesień do piłki nożnej nie brakuje. Tak jak w grze na boiksu, tak również przy tej planszówce trzeba robić coś „razem”. Tutaj to słowo nabiera szczególnego znaczenia – Winball łączy pokolenia, bez względu na poziom wiedzy, zainteresowania tą dziedizną sportu, a nawet…upodobań klubowych!

Z pewnością nie zabraknie sportowych emocji, gorącej atmosfery i sporych sum pieniędzy. Gracze wykazać się będą musieli zdolnościami strategicznymi, taktycznymi i zarządczymi.

Przedstawiamy Winball – sportowo-familijną grę dla 2 do 6 osób. Każdy z graczy kupuje stadiony i zawodników, żeby wygrywać kolejne mecze. Zwycięstwem może być:

Wariant 1 – Dominacja  

Celem gry jest zdobycie przez grających największego majątku poprzez dokonanie najkorzystniejszych zakupów lub sprzedaż zawodników, stadionów oraz wygrywanie meczów. Gra kończy się w momencie  pierwszego bankructwa bądź po uprzednio ustalonym upływie czasu. Wygrywa gracz który uzbierał największy majątek(suma pieniędzy, wartości stadionów i zawodników).

Wariant 2 – Puchar

Celem gry jest wygranie określonej ilości meczów (od  3 do 20). Wygrywa osoba, która jako pierwsza wygra określoną przed rozpoczęciem gry ilość meczów.

Zachęcamy do wspólnych rozgrywek.

Zobacz grę na YouTube „WINBALL!” <–klik

O autorach

Kim jesteśmy?

Jesteśmy ludźmi, którzy kochają futbol. Czy to poranna kawa, czy biznesowy lunch, zawsze gdzieś z tyłu głowy pojawia się jedna myśl. Myśl piłkarska! Dlatego w naszym sercu i naszych głowach od prawie 20 lat gości jedna z największych akademii piłkarskich na Podkarpaciu „Orły Rzeszów”. Szkolimy młodych piłkarzy, uczymy boiskowego warsztatu, ale przede wszystkim rozwijamy ich jako ludzi. Budujemy zwycięskie charaktery, głodne sukcesu osobowości oraz, co dla nas najważniejsze, po prostu dobre, pomocne i miłe osoby. Bo futbol to my, a my to futbol!

Informacje dodatkowe

About The Author

Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, ukończyła Studium terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie oraz studia podyplomowe z arteterapii pod okiem Wiesława Karolaka. Ma wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi oraz młodzieżą, z którymi uwielbia pracować stosując różnorodne formy działań, zachęcające do kreatywności i rozwijania potencjału młodego człowieka. Uwielbia podróże i teatr. Niejednokrotnie działała na scenie, ale także jako instruktor zajęć teatralnych wykorzystujących formę Czarnego Teatru.

Related posts

Leave a Reply