II Festiwal Relacji w Rzeszowie
II Festiwal Relacji w Rzeszowie

II Festiwal Relacji w Rzeszowie

Zdjęcie główne: Grzegorz Bukała.
W tekście zdjęcia własne: Festiwal relacji 2017

Rodzicielstwo to sztuka praktyczna. Można się jej uczyć. Będzie ku temu świetna okazja w dniach 17-18 lutego, kiedy to na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się II Festiwal Relacji. Każdy rodzic zainteresowany tym, by jego kontakt z dzieckiem był dla obu stron bardziej przyjazny i skuteczny, na pewno znajdzie tam coś dla siebie. Grono specjalistek i specjalistów z obszarów pedagogiki i psychologii poprowadzi wykłady i warsztaty, których tematem będą takie nurty jak Porozumienie bez Przemocy, Rodzicielstwo Bliskości i edukacja alternatywna.

Pierwsza edycja Festiwalu Relacji, który odbył się początkiem 2017 r., okazała się wielkim sukcesem. Nawet organizatorzy – nieformalna grupa rodziców „Przystań Blisko” – byli zaskoczeni liczbą zainteresowanych, która dwukrotnie przekroczyła ich wstępne szacunki. Również na Gdziecko.pl pisaliśmy o tym wydarzeniu i wskazywaliśmy na cenne umiejętności i wiedzę, które można na nim zdobyć.

Festiwal Relacji w Rzeszowie – o nawiązywaniu bliskości z dziećmi.

Tego samego oczekujemy i tym razem, zwłaszcza że grono prowadzących jest nie mniej obiecujące niż przed rokiem. Agnieszka Stein, Monika Szczepanik czy Tomek Sadzewicz, by wymienić tylko niektórych, to uznani eksperci, których wiedzy i doświadczeniu można zaufać.

Pełną listę proponowanych zajęć znaleźć można na stronie festiwalu i tam też się na nie można zapisywać. Tutaj tylko kilka propozycji:

„Bunt, krzyki, bicie, plucie – jak wspierać dzieci w radzeniu sobie ze złością?”  – Anita Janeczek-Romanowska

Więcej niż jedno. Warsztaty o życiu z rodzeństwem. – Marta Sikorska

Skąd się biorą ludzie z poczuciem własnej wartości i co z tego mają – Agnieszka Stein.

Pytanie, gdzie zostawić dzieci na czas swojej nauki. Nie trzeba się martwić – cóż by to była za impreza dla rodzin, gdyby organizatorzy  to nie zadbali. Na miejscu będą działali animatorzy i opiekunki, którzy zaopiekują się najmłodszymi gośćmi na czas, gdy rodzice będą się szkolić. Dzieciaki będą się mogły pobawić, ale też same wziąć udział w warsztatach, np. kulinarnych albo chemicznych.

Zobacz też: Jak budować dobre relacje w rodzinie – po Festiwalu Relacji

Ponadto w trakcie festiwalu będzie można uzupełnić swoją biblioteczkę o literaturę z obszaru pedagogiki.

Zajęcia dla dzieci podczas festiwalu

Zapraszamy zatem wszystkich na Wydział Filologiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego (al. Kopisto 2B), w dniach 17-18 lutego. Więcej szczegółów na stronie festiwalrelacji.pl.

Zdjęcie główne: Grzegorz Bukała.
W tekście zdjęcia własne: Festiwal relacji 2017

Related posts

Leave a Reply