Jak robić zakupy z dziećmi
Jak robić zakupy z dziećmi

Jak robić zakupy z dziećmi

Lubimy wychodzić z dziećmi, ale niekoniecznie na zakupy. Jednak czasami trzeba je ze sobą zabierać też do sklepu, dlatego duże zakupy na zapas to organizacyjne wyzwanie. Dzieciaki się nudzą, niecierpliwią, uciekają nam –  a trudno wybrać jeden z 200 gatunków sera albo 30 różnych makaronów świderków przy wiszącym na nodze, marudzącym maluchu. Nadmiar bodźców takich, jak chociażby ostre oświetlenie, zmiany temperatur przy chłodniach, gwar, a do tego zmęczenie i znudzenie maluchów powodowały czasami wybuchy płaczu. Po takich zakupach wracaliśmy do domu wyczerpani i zdenerwowani. Znacie to skądś?

auchan-krasne-dla-dzieci-zakupy-pasaz

Większe zapasy robiliśmy więc w pośpiechu, raz na jakiś czas i zazwyczaj w pobliskich hipermarketach. Do momentu, gdy w drodze do Łańcuta wstąpiliśmy z dziećmi do podrzeszowskiego Auchan. Odkryliśmy tam coś, co pozwala na zadowolenie z zakupów całej rodzinie. Przede wszystkim okazało się, że da się robić zakupy spożywcze i przedmiotów codziennego użytku, bawić się i biegać do ubikacji bez porzucania koszyka na środku sklepu.

auchan-krasne-dla-dzieci-zjezdzalnia-domek

W sumie mamy względnie wygodny dojazd, a na miejscu jest spory wybór sklepów i asortymentu dla dzieci, ale najbardziej pasuje nam to, że tam mamy co zrobić z dzieciakami. Przy wejściu dzielimy się – mama na zakupy, a tata i młodzież spacerem w stronę ogrodzonego placu zabaw. Ustawiony jest wewnątrz, niezależny od pogody, niezbyt duży, ale wystarczający dla tej liczby osób, które się tam zwykle znajdują.

auchan-krasne-dla-dzieci-plac-zabaw-pod-dachem

Konstrukcję zbudowano na miękkim podłożu, można się na nią wspinać, schodzić albo zjeżdżać. Ogrodzona płotkiem, więc daje wrażenie przytulnego, bezpiecznego miejsca, a wokół jest wystarczająco dużo przestrzeni, by dzieci mogły się gonić.

auchan-krasne-dla-dzieci-obiad-zakupy

I dzieci tak robią. Jak pójdzie dobrze – a zwykle idzie – to się z kimś zakolegują i zajmą same sobą. Rodzic może usiąść na którejś z otaczających placyk ławeczek, „mieć oko” na dzieci i chociażby poczytać gazetę.

auchan-krasne-dla-dzieci-galeria-placPrzy większej rodzinie można dzieci zabierać pojedynczo do sklepów z butami czy ubraniami gdy inne bawią się pod okiem taty lub uczestniczą w warsztatach organizowanych na pasażu. Można też pójść do fryzjera, który ma wydzielony, zamknięty, nieźle wyposażony kącik dla dzieci czy zjeść coś w jednej z restauracji, gdy zgłodniejemy.

 

salon-fryzjerski-auchan-z-dzieckiem

Korzystamy też z promocji i wyprzedaży. Dzieci rosną, niszczą i brudzą częściej niż dorośli swoje buty i ubrania, dlatego, gdy mamy okazję kupić z dużym rabatem zapas legginsów czy t-shirtów to odwiedzamy tamtejsze sieciówki. Po pierwsze, łatwiej tam o potrzebne nam rozmiary niż w rzeszowskich galeriach, a po drugie nie ma tłumów, więc jest wygodniej.

auchan-krasne-dla-dzieci-5-10-15-sklep

auchan-krasne-dla-dzieci-cocodrillo-promocje

About The Author

Psycholog poznawczy i edukacyjny. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szczególnie zainteresowany procesami przetwarzania informacji przez człowieka. Prywatnie fan podróży oraz odkrywania nowych rzeczy w muzyce i literaturze.

Related posts

1 Comment

  1. Pingback: C.H. Auchan Krasne | Gdziecko.pl - Miejsca Bliskie Dzieciom

Leave a Reply