Konkurs Edukacyjny dla Szkół – EC Day 2019
Konkurs Edukacyjny dla Szkół – EC Day 2019

Konkurs Edukacyjny dla Szkół – EC Day 2019

Na dniach rozpoczął się Konkurs Edukacyjny dla Szkół z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2019. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku 12-16 lat. Hasłem tegorocznego konkursu będzie „KIERUNEK – PRZYSZŁOŚĆ!” i z nim związane będą konkursowe zadania.

Na czym polega konkurs?

Wystarczy wybrać 4-osobową ekipę w składzie reprezentującym: Technikę, Sztukę, Taniec, Śpiew, wykonać 3 zadania opisane w regulaminie i pod opieką nauczyciela wysłać zgłoszenie do 30 kwietnia br. Celem konkursu jest prezentacja potencjału i możliwości młodych ludzi mieszkających w obszarze przygranicznym jako drogi do lepszej przyszłości. Każdy z uczestników otrzyma zestaw materiałów i gadżetów promocyjnych Unii Europejskiej i Programu. W Polsce w konkursie udział wziąć moga uczniowie z województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego oraz wschodniej części
województwa mazowieckiego (podregion ostrołęcko-siedlecki). Każda szkoła może złożyć tylko jedno
zgłoszenie.

Zwycięskie 24 zespoły z Polski, Białorusi i Ukrainy zostaną zaproszone do finału, który w tym roku odbędzie się w Rzeszowie (co roku finał odbywa się w kolejnym z tych trzech krajów). Finał i efekty konkursu promowane będą m.in. na stronie Dnia Współpracy Europejskiej – wspólnej dla wszystkich wydarzeń organizowanych z tej okazji w całej UE i poza jej granicami.

Więcej szczegółów na stronie Programu 

Informacje dodatkowe

About The Author

Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, ukończyła Studium terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie oraz studia podyplomowe z arteterapii pod okiem Wiesława Karolaka. Ma wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi oraz młodzieżą, z którymi uwielbia pracować stosując różnorodne formy działań, zachęcające do kreatywności i rozwijania potencjału młodego człowieka. Uwielbia podróże i teatr. Niejednokrotnie działała na scenie, ale także jako instruktor zajęć teatralnych wykorzystujących formę Czarnego Teatru.

Related posts

Leave a Reply