„Letni wypoczynek” w Rzeszowskim Domu Kultury
„Letni wypoczynek” w Rzeszowskim Domu Kultury

„Letni wypoczynek” w Rzeszowskim Domu Kultury

Pospieszcie się, bo Wasze dzieci mogą przegapić szansę na niezwykłe, niebanalne wakacje. Powoli dobiega końca czas zapisów na zajęcia, które w lipcu i początkiem sierpniu odbędą się w 12 filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Jasne, każdemu marzy się pewnie wyjazd nad ciepłe morze na drugim końcu świata, ale żeby na zakończenie wakacji ktoś Wam nie powiedział, że cudze chwalicie a swojego nie znacie. W Rzeszowie i okolicy też można się nieźle bawić.

Filia Wilkowyja - Wycieczka na Ranczo w Pstrągowej (fot. RDK)
Filia Wilkowyja – Wycieczka na Ranczo w Pstrągowej (fot. RDK)

Najpierw garść informacji praktycznych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat, które będą podzielone na grupy maksymalnie 30-osobowe. Będą spotykać się na 5 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Wyjątkiem jest filia „Miłocin”, gdzie zajęcia trwają przez 8 godzin.

Cóż zatem dzieje w trakcie letnich zajęć w RDK? Najprościej można powiedzieć tak: wspólne zajęcia, goście i wycieczki.

Filia Krynicka - wyjście na mini golfa (fot. RDK)
Filia Krynicka – wyjście na mini golfa (fot. RDK)

Sercem półkolonii są zajęcia odbywające się w grupach: muzyczne, malarskie, taneczne, naukowe, techniczne, sportowe, kulinarne i inne. Konkretne tematy tych warsztatów mogą zaskoczyć i zainteresować. Odbędzie się turniej gier planszowych, dzieci nauczą się puszczać wielkie mydlane bańki, tańczyć grecki taniec „zorba” albo wykorzystają „W pustyni i w puszczy” Sienkiewicza dla rozwijania swojej przyrodniczej i geograficznej wiedzy.

To wszystkie zajęcia to zabawa i nauka prowadzona pod okiem doświadczonych, kreatywnych i ambitnych pedagogów. Zostaną jednak zaproszeni również ciekawi goście z zewnątrz. Zależnie od programu konkretnej filii dzieci spotkają się z policjantami, wojskowymi, strażakami, ratownikami medycznymi, artystami, cyrkowcami, fotografami.

Filia Pobitno - wycieczka do Dinozekolandii (fot.RDK)
Filia Pobitno – wycieczka do Dinozekolandii (fot.RDK)

No i wreszcie wyjazdy. Każde dziecko może liczyć na udział w ciekawej wycieczce. Interesuje się historią? To spodoba mu się w skansenie w Kolbuszowej i Markowej. Przyrodą? Ma zaproszenie do nadleśnictwa, klubu jeździeckiego albo mini-zoo. Sportem? Jest kręgielnia, park trampolin, ściana wspinaczkowa. Ponadto wioska indiańska, kino, filharmonia, rzeszowski ratusz. Długo by wymieniać.

Wszystkich zapraszamy do odwiedzenia strony RDK i kontaktu z konkretnymi filiami. Tam uzyskacie szczegółowe informacje o zapisach i programie zajęć w poszczególnych domach kultury.

Filia Milocin - Happy Jump (fot. RDK)
Filia Miłocin w Happy Jump (fot. RDK)

Przypominamy tez o naszym tekście na temat zimowych ferii w RDK.

Tekst przygotowany dzięki informacjom uzyskanym od Anny Kniaziewicz z filii Staromieście, Anny Małeckiej (kierownik filii Pobitno, Wilkowyja i Załęże), Doroty Bacher (Miłocin, Słocina i Zalesie), Marzeny Stygi (Biała i Country) oraz Filipa Cieśli (Krynicka, Staroniwa i Zwięczyca). Dziękujemy.

Wykorzystaliśmy zdjęcia z zeszłorocznej edycji letnich zajęć w RDK.

Related posts

Leave a Reply