Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ptaki-Cudaki”
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ptaki-Cudaki”

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ptaki-Cudaki”

Jako partnerzy medialni tego przedsięwzięcia mamy wielką przyjemność zaprosić do udziału w czwartej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ptaki-Cudaki”. To kolejna z cyklicznych, artystycznych imprez organizowanych przez Rzeszowski Dom Kultury, a skierowanych do dzieci i młodzieży. Prace można nadsyłać do końca marca, a w kwietniu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie atrakcyjnych nagród.

„Ptaki-Cudaki” to bardzo prestiżowy projekt. Zasięgiem wykracza daleko poza Rzeszów i Podkarpacie. W poprzednich latach nadesłano w sumie prawie 6,5 tysiąca prac z Polski, ale też z całej Europy – od Irlandii po Turcję – a nawet ze Stanów Zjednoczonych. O randze konkursu świadczy też pozycja osób, które objęły go patronatem honorowym. Są wśród nich Prezydent Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Jak łatwo się domyślić, tematem ocenianych prac plastycznych ma być świat ptaków, konkurs bowiem nie tylko promuje twórczą aktywność, ale i ornitologię. Dzieła mogą być płaskie (np. obrazy) lub przestrzenne (np. rzeźby). Jury oceniać je będzie ze względu na 3 kryteria: zgodność z tematem, oryginalność oraz jakość wykonania.

Takie Ptaki-Cudaki zawitały do Rzeszowa w poprzednich latach! (fot. Bożena Kwasnowska-Krok)

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

  • pobrać ze strony rdk.rzeszow.pl formularz zgłoszeniowy i go wypełnić,
  • przygotować pracę plastyczną,
  • pracę i formularz przesłać na adres RDK „Wiłkowyja” (ul. Olbrachta 120, 35-614 Rzeszów)…
  • …do dnia 31 marca 2017 r..

Rozstrzygnięcie nastąpi do 19 kwietnia, a rozdanie nagród w czterech kategoriach wiekowych będzie miało miejsce na uroczystej gali 29 kwietnia. Ta data oznacza też początek wystawy pokonkursowej.

Wspomniane 4 kategorie to:

  • przedszkolaki (4-6 lat),
  • klasy I-III szkoły podstawowej,
  • klasy IV-VI szkoły podstawowej,
  • gimnazjaliści.

Na stronie www Rzeszowskiego Domu Kultury znaleźć można pełny regulamin konkursu i inne informacje.

Plakat informacyjny konkursu
Plakat informacyjny konkursu

Related posts

Leave a Reply