„Migane Dobranocki” dla niesłyszących
„Migane Dobranocki” dla niesłyszących

„Migane Dobranocki” dla niesłyszących

Wszystkie dzieci lubią bajki i wszystkie powinny móc się nimi cieszyć. Dla niektórych może to być trochę trudne, ale tym bardziej trzeba o nie zadbać. Rzeszowskie Muzeum Dobranocek postanowiło dla swoich gości stworzyć plan warsztatów, które w szczególny sposób uwzględniają potrzeby dzieci głuchych i słabosłyszących.

 

Plakat wystawy

 

Projekt rozpoczął się 23 maja od uroczystego otwarcia wystawy „Colargol to właśnie ja”. Okazją są 50 urodziny tego sympatycznego misia. Później odbędzie się szereg zajęć edukacyjnych, których głównym celem jest w miarę pełne przybliżenie świata bajek dzieciom niedosłyszącym, a także zintegrowanie ich z słyszącymi rówieśnikami i uwrażliwienie tych ostatnich na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Odbędą się m.in. warsztaty języka migowego dla przedszkolaków albo takie, na których dzieci stworzą własny film animowany.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do kontaktu z Muzeum i zarezerwowania miejsca na tych wyjątkowych zajęciach i pokazach.

 

 

Projekt „Dostępne Migane Dobranocki – cykl integracyjnych warsztatów i zajęć edukacyjnych i artystycznych” realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” oraz Lubelską Szkołą Sztuki i Projektowania, a finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, resinet.pl, galicjusz.pl, gdziecko.pl

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content