Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty 2018!
Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty 2018!

Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty 2018!

Wieczory są coraz dłuższe, więcej czasu spędzamy w domu, a nasze pociechy potrzebują uwagi i nowych wyzwań. Szukamy  więc pomysłów na zabawę z dziećmi, ciekawe zajęcia i wspólną edukację.

Oprócz podkarpackich wydarzeń dla dzieci istnieje szereg cyklicznych lub okresowych inicjatyw, skierowanych właśnie do rodzin. Jedną z nich jest projekt stworzony przez Fundację Trasa dla Bobasa pod nazwą „Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty 2018”, w ramach którego powstały rodzinne przewodniki muzealne.

Jego celem jest nie tylko zaproszenie rodzin z dziećmi do odwiedzania muzeów oraz przekazanie dzieciom konkretnej wiedzy z zakresu tematyki poszczególnych ekspozycji, lokalnej historii i tradycji, ale przede wszystkim pobudzanie ciekawości świata i sprzyjanie rozwojowi nowych zainteresowań wśród najmłodszych.

Od 1 sierpnia w oddziałach Muzeum Okręgowego w Rzeszowie i Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej na najmłodszych gości czekają bezpłatne książeczki pełne muzealnych ciekawostek i zagadek. Pomogą one w zwiedzaniu ekspozycji z dziećmi. Po rozwiązaniu zadań można wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Poza muzeami z Rzeszowa i Przemyśla w projekcie wzięły udział także: Muzeum Archeologiczne w Krakowie, Muzeum przy Kopcu Kościuszki w Krakowie, Muzeum Geologiczne ING PAN w Krakowie, Muzeum Farmacji w Łodzi, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Bezpłatne rodzinne przewodniki muzealne są dostępne w muzeach od 1 sierpnia 2018 r. (do wyczerpania nakładu) oraz w wersji PDF na stronie www.trasadlabobasa.pl/muzealneeksponaty2018

W Muzeach biorących udział w wydarzeniu pytajcie o bezpłatną książeczkę z zagadkami! Razem z Lilką i Gutkiem zwiedzajcie muzea, tropcie ślady ukrytej w nich historii, rozwiązujcie zagadki, a następnie koniecznie weźcie udział w KONKURSIE Z NAGRODAMI! Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do końca października 2018 r.

Wydarzenie zostało zorganizowane  przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury oraz Fundacji „Cemex – Budujemy Przyszłość”.

KONTAKT: Marta Mleczko, nr Tel.: 600 011 543; e-mail: martalucynamleczko@gmail.com

About The Author

Related posts

Leave a Reply