Wystawa w Muzeum w Przemyślu
Wystawa w Muzeum w Przemyślu

J

W pięknym, nowym budynku nieopodal Sanu mieści się główna siedziba Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Ta instytucja opowiada i uczy o historii i kulturze regionu już od ponad 100 lat. Są to opowieści wielowymiarowe.

Budynek stoi w dawnej dzielnicy żydowskiej i jedna z wystaw stałych przypomina o tradycjach tego narodu, którego przedstawiciele kiedyś licznie zamieszkiwali Przemyśl. Inna ekspozycja poświęcona jest sztuce sakralnej Polaków i Ukraińców, bliskich sąsiadów. Zanim wybierzemy się na spacer wokół miasta, by odnaleźć forty dawnej Twierdzy Przemyśl, możemy poznać jej historię. Oddziałem MNZP jest Muzeum Dzwonów i Fajek, również godne polecenia.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji oferowanych w Muzeum. Polecamy więc samemu się tam wybrać, zajrzeć na wystawy, pójść do przystosowanej dla dzieci sali edukacyjnej, albo nawet położyć się na ogólnodostępnych leżakach rozstawianych latem przed budynkiem. Na pewno nie będziecie się nudzić.Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej - dojazd

[wcp_weather id=”wcp_openweather_55c345a88322b” city=”Baranów Sandomierski, Województwo podkarpackie, Polska” city_data=”city=Baranów Sandomierski&state=Województwo podkarpackie&country=Polska&full_name=Baranów Sandomierski, Województwo podkarpackie, Polska&lat=50.498985&lng=21.54174020000005″ tempUnit=”c” windSpeedUnit=”ms” pressureUnit=”mmHg” template=”default” showCurrentWeather=”on” showForecastWeather=”on”]

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Godziny otwarcia:


wtorek-sobota: 9.00-16.00
niedziela:  12.00-16.00
W poniedziałki nieczynne

Ceny:


Bilet normalny:  10 zł
Bilet ulgowy:  5 zł
Przewodnik: 20 zł

Czas zwiedzania:


Około 2 godzin

Wiek dzieci:


6+

Informacje dodatkowe:


Oddziałami muzeum są tez Muzeum Historii Przemyśla oraz Muzeum Dzwonów i Fajek. Tu także można dowiedzieć się wiele o fortach twierdzy Przemyśl,  które otaczają miasto.

KONTAKT

Adres: Joselewicza 1, Przemyśl
Telefon:  (16) 673 90 00
Email:  sekretariat@muzeum.przemysl.pl
WWW:  muzeum.przemysl.pl

Related posts

Leave a Reply