Na Skrzydłach Muzyki 2017 – nowe talenty nadchodzą
Na Skrzydłach Muzyki 2017 – nowe talenty nadchodzą

Na Skrzydłach Muzyki 2017 – nowe talenty nadchodzą

Za nami XIV Podkarpacki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na Skrzydłach Muzyki”. Organizowana przez Rzeszowski Dom Kultury impreza po raz kolejny pozwoliła poznać utalentowane młode wokalistki i, rzadziej, wokalistów. Niejednego z uczestników konkursu za kilka lat rozpoznamy jako twarz popularnego zespołu, finalistkę  telewizyjnego talent show albo solistkę w teatrze muzycznym. Wypada im tylko kibicować, bo to, co pokazują w tak młodym wieku godne jest najwyższych pochwał.

Wokalistki i wokaliści rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Oceniało ich jury w składzie Patrycja Zarychta, Kasia Popowska i ambasador festiwalu Arek Kłusowski. Tu tylko napiszemy, że zwycięzcami w poszczególnych kategoriach okazali się Natalia Gazda (7-9 lat), Aleksandra Halusiak (10-12), Krystian Bąk (13-15) i Natalia Ciecierska (16-18), która zdobyła zarazem nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Arka Kłusowskiego. Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych znajduje się na stronie RDK.

Jurorzy z aprobatą wypowiadali się nie tylko o czysto wokalnych umiejętnościach osób, które stanęły na scenę. Chwaliły dobre dopasowanie repertuaru do wieku wykonawców, wysiłek włożony w dobór stroju i sposobu prezentacji piosenki pod względem aktorskim, a także samą odwagę, by stanąć przed pełną salą i wystąpić ze świadomością, że jest się ocenianym przez przyjaznych, ale jednak krytycznych specjalistów.

Ze swej strony musimy także złożyć wyrazy uznania Rzeszowskiemu Domowi Kultury, nie tylko za organizację tego typu wydarzeń, ale też za to, że jest to placówka, która młodych artystów i artystki kształci.
Wśród nagrodzonych znaleźli się także podopieczni domów i centrów kultury w Jaśle, Nisku, Dębicy i innych miastach. To o tyle ważne, że koszt uczestnictwa w zajęciach w placówkach publicznych jest umiarkowany, a więc mogą tam swoje talenty rozwijać również dzieci ze skromniej uposażonych rodzin.

Do zobaczenia za rok.

Related posts

Leave a Reply