Niedziele w Rzeszowskim Klubie Rodzinnym
Niedziele w Rzeszowskim Klubie Rodzinnym

Niedziele w Rzeszowskim Klubie Rodzinnym

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin w porozumieniu z Rzeszowskim Inkubatorem Kultury (RIK) stworzyło Rzeszowski Klub Rodzinny (RKR).

Co niedzielę w godzinach 15.00-18.00 członkowie RKR spotykają się w RIK-u , aby uczestniczyć w różnych zajęciach, warsztatach i animacjach. Celem tych spotkań jest wspólne spędzanie czasu, wspieranie rodziców w stymulowaniu rozwoju i nauki dzieci, a także zapewnienie dobrej zabawy zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Zajęcia są prowadzone przez specjalistów, psychologów dziecięcych i edukacyjnych, a podczas kolejnych spotkań zapraszani będą ratownicy medyczni, dietetyk, fizjoterapeuta i inni eksperci, którzy poprowadzą warsztaty w RIK-u. Rzeszowski Klub Rodzinny to miejsce, gdzie dziecko nie będzie się nudzić. Może pograć w gry, uruchomić swoją wyobraźnię i korzystać z braku ograniczeń w przestrzeni Inkubatora.

„Przy planszówkach – zajęcia dla rodzin” są częścią tego cyklu i odbywają się co dwa tygodnie. Prowadzi je psycholog, doświadczony gracz, autor gier planszowych. Rodzice biorący w nich udział mają okazję sprawdzić, jak można wykorzystywać tak lubiane przez dzieci gry planszowe do stymulowania ich rozwoju. Zajęcia są prowadzone z wykorzystaniem odpowiednich reguł i z uwzględnieniem poziomu rozwoju młodych uczestników.

Tu pisaliśmy jakie gry planszowe wpływają na:

– rozwój poznawczy (kompetencje językowe i matematyczne, rozumienie reguł, budowanie narracji, planowanie strategiczne);
– rozwój fizyczny (ogólna sprawność fizyczna, zdolności manualne, koordynacja ręka-oko);
– rozwój emocjonalny (radzenie sobie z porażką i stresem, odczytywanie, nazywanie i adekwatne okazywanie emocji);
– rozwój społeczny (komunikacja z innymi graczami, współpraca, rozumienie norm społecznych).

 

Członkiem klubu może zostać każda rodzina zamieszkała w Rzeszowie lub w niedalekiej okolicy. Aby dołączyć do klubu wystarczy wysłać maila pod adres klub@psar.pl. W mailu należy podać:
1. imię i nazwisko rodziców,
2. imiona i wiek dzieci,
3. telefon do kontaktu.

 

 

Szczegóły:

Miejsce: Rzeszowski Inkubator Kultury – RIK (Estrada Rzeszowska), ul. Jagiellońska 24, Rzeszów
Termin: Niedziele, godz. 15.00-18.00

Organizatorzy:

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin to organizacja, której celem jest integrowanie dzieci i ich opiekunów wokół mądrych, sprzyjających zdrowemu rozwojowi aktywności.

Wśród osiągnięć stowarzyszenia jest m.in. wydanie mini-przewodnika „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”, wydanie „Rzeszowskich spacerów- gry pamięciowej” dla dzieci, a także założenie Rzeszowskiego Klubu Rodzinnego (RKR), który początkowo prowadzony był w miłocińskiej filii Rzeszowskiego Domu Kultury. W ramach RKR dla rodzin z małymi dziećmi prowadzone były warsztaty z obszaru psychologii, dietetyki, bezpieczeństwa itp. Link do grupy na FB: https://www.facebook.com/groups/1761784070767596/

Rzeszowski Inkubator Kultury (RIK), którego misją jest wspieranie oddolnych inicjatyw w zakresie szeroko pojętej kultury, działań społecznych i animacyjnych w Rzeszowie i regionie, poprzez organizację spotkań, szkoleń, warsztatów, dyskusji, wydarzeń artystycznych, nawiązywanie partnerstw, a co za tych idzie – rozwój przyszłych twórców i odbiorców kultury. W tym celu RIK proponuje własne działania oraz programy szkoleniowo – warsztatowe dla każdej jednostki indywidualnej lub grupy, która chce poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie kultury.

 

About The Author

Related posts

3 Comments

Leave a Reply