Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę”
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę”

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę”

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „PROMOTOR” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę”, który odbędzie 6 maja w MDK w Rzeszowie, przy ul. Osmeckiego 51.

Cel imprezy jest popularyzacja polskich piosenek, konfrontacja dorobku artystycznego wokalistów, inspirowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań artystycznych oraz wyszukiwanie i promocja młodych talentów.

Do udziału w konkursie mogą przystąpić wyłącznie soliści w trzech kategoriach wiekowych:

  • I kategoria: 7 – 10 lat
  • II kategoria: 11 – 14 lat
  • III kategoria: 15 – 18 lat

Pełen regulamin dostępny jest TUTAJ

Jury przyzna nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. W skład Jury wchodzą:

 

Magda Skubisz ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny), od 2009 roku jest pedagogiem w Szkole Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica” w Rzeszowie. Wśród jej uczniów jest kilkunastu absolwentów, kontynuujących naukę na wyższych uczelniach o profilu wokalnym, zwycięzców ogólnopolskich konkursów piosenki, a także uczestników popularnych talent-show, m.in. „Mam talent” (Sabina Kurek) i „Voice of Poland” (Arkadiusz Kłusowski, Kamil Bijoś, Kacper Leśniewski, Daniel Lipiec).
Jako wokalistka koncertowała m.in. z Urszulą Dudziak, jako juror współpracowała z Robertem Janowskim, Olgą Bończyk, Darkiem Kordkiem i Renatą Przemyk. Obecnie, prowadzi liczne warsztaty wokalne na terenie całej Polski oraz kształci emisyjnie aktorów „Teatru Maska” i „Teatru im. Wandy Siemaszkowej”. Jest również autorką opracowania wokalnego do koncertu muzyki żydowskiej „Hava Nagila Raysha”, spektaklu wielokrotnie prezentowanego na podkarpackich scenach oraz w krakowskim „Kijów Centrum”.
Jest autorką trzech powieści opowiadających o przemyskich licealistach: ”LO Story” (2008, 2009 – Prószyński i S-ka, 2016 – Videograf) „ Dżus&Dżin” (2009 – Prószyński i S-ka, 2016 – Videograf) i „Chałturnik” (2016 – Videograf). Książki wywołały sporo kontrowersji w rodzinnym mieście; do wydawnictwa dotarł list protestacyjny podpisany przez nauczycieli z byłego liceum autorki, w którym oskarżono ją o szkalowanie dobrego imienia szkoły i „kalanie własnego gniazda”. W roku 2010, z rekomendacji Marka Nowakowskiego, Magda Skubisz znalazła się w gronie dziesięciu polskich autorów nominowanych do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (powieść „Dżus&dżin”). Angielski scenariusz na podstawie „LO Story”, powstały przy współpracy z firmą producencką AMP Polska w 2013 r., zakwalifikował się do finału „European Film Market/Share Your Slate”.
W roku 2012 Magda Skubisz otrzymała statuetkę Estrady Rzeszowskiej, m.in. za „wyznaczanie wysokich standardów w tworzeniu i promowaniu sztuki oraz wkład w rozwój kultury Województwa Podkarpackiego”. W roku 2014 została laureatką Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

Żaneta Łabudzka śpiewa od dziecka, ale swoje pierwsze kroki na scenie stawiała w rzeszowskim mdk-u, przy boku Pani Ani Olszewskiej- w latach trwania jej liceum.
Studiowała w szkole wokalno-aktorskiej im. D. Baduszkowej w Gdyni, jednak po krótkim czasie zrozumiała ,że musical to nie jest droga dla niej. Obecnie absolwentka kulturoznawstwa.
Dotychczas wystąpiła w muzycznych talent show takich jak:

  • X-FACTOR (drużyna Kuby Wojewódzkiego)
  • The Voice of Poland (drużyna Marka Piekarczyka).

Grała w w serialu „Lekarze” i „Druga szansa”. W 2016 raku zagrała role matki w filmie „Żużel”- Doroty Kędzierzawskiej . Obecnie zajmuje się nagrywaniem swojej solowej płyty.

Katarzyna Sobas absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury chóralnej prof. Marii Kochaj oraz Podyplomowych Studiów Teorii Muzyki w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2014 uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie dyrygentura. Od 2003 roku współpracuje z wieloma zespołami chóralnymi, zdobywając nagrody na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Prowadzi także warsztaty dla chórów i zespołów wokalnych (m.in. w ramach Przemyskiej Wiosny Chóralnej). Obecnie jest pracownikiem Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Błażowej. Jest pomysłodawczynią i założycielką Chóru Akademickiego Uniwersytetu Rzeszowskiego, a także dyrygentką chóru dziecięcego Szkoły Muzycznej I stopnia w Błażowej.

 

 

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content