Park Miniatur CKE w Myczkowcach
Park Miniatur CKE w Myczkowcach

Park Miniatur CKE w Myczkowcach

Miniatury kościołów i cerkwi w Myczkowcach
W parku miniatur, Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach

W ciągu 2 tysięcy lat swojego istnienia chrześcijaństwo podzieliło się na wiele odłamów. Polska to kraj w zdecydowanej większości katolicki, ale akurat Podkarpacie jest regionem, w którym można było też spotkać licznych grekokatolików oraz prawosławnych. Wszyscy oni budowali swoje świątynie i zazwyczaj żyli ze sobą w zgodzie.

Do ekumenizmu, czyli wspólnoty wszystkich chrześcijan, nawoływał też papież Jan Paweł II. To on jest patronem muzeum, które mieści się niedaleko Jeziora Solińskiego. Znajdziemy tam wykonane w skali 1:25 makiety 140 kościołów i cerkwi z terenów pogranicza Polski, Ukrainy i Słowacji. Ekspozycję uzupełniają modele domów, jakie stawiali zamieszkujący te tereny Pogórzanie, Dolinianie, Łemkowie i Bojkowie. Rozbrzmiewa muzyka, jaką tworzyły te grupy etniczne. Można poczuć klimat lat minionych.

Zwiedzających Centrum witają słowa „Ponad wszystkim niech będzie miłość”. Przypominają one, że wszystkie podziały etniczne i religijne da się przezwyciężyć, jeśli w sercu jest szacunek do innego człowieka.Park miniatur świątyń - dojazd

[wcp_weather id=”wcp_openweather_55c345a88322b” city=”Baranów Sandomierski, Województwo podkarpackie, Polska” city_data=”city=Baranów Sandomierski&state=Województwo podkarpackie&country=Polska&full_name=Baranów Sandomierski, Województwo podkarpackie, Polska&lat=50.498985&lng=21.54174020000005″ tempUnit=”c” windSpeedUnit=”ms” pressureUnit=”mmHg” template=”default” showCurrentWeather=”on” showForecastWeather=”on”]

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Godziny otwarcia:


bd.

Ceny:


zwiedzanie bezpłatne

Czas zwiedzania:


Około 1,5 godziny

Wiek dzieci:


3+

Informacje dodatkowe:


Park miniatur jest częścią Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego  Caritas Myczkowce. Znajdują się tam też m.in. Ogród biblijny i ośrodek jeździecki.

KONTAKT

Adres:  Myczkowce
Telefon:  (13)461 83 70
Email:  myczkowce@myczkowce.org.pl
WWW:  myczkowce.org.pl

Related posts

Leave a Reply