Podkarpackie na weekend z dzieckiem
Podkarpackie na weekend z dzieckiem

Podkarpackie na weekend z dzieckiem

Co można robić na Podkarpaciu przez wakacyjny weekend? Jak spędzać czas z dzieckiem, gdy mamy tylko kilka dni wolnego? Tu znajdziecie pomysły na rodzinne wycieczki po podkarpackich atrakcjach.

1. Rzeszów można zwiedzić w jeden dzień, lecz warto się do tego dobrze przygotować. Zobaczcie które z  rzeszowskich atrakcji warto zobaczyć podczas wycieczki z dziećmi [KLIK]
W czasie wakacyjnych weekendów jest tu wiele wydarzeń, zorganizowanych również z myślą o rodzinach z dziećmi, dlatego warto dodatkowy dzień zaplanować na udział w imprezach

Plaza Rzeszów – II Przegląd Artystyczny dla przedszkolaków

2. Przemyśl jest jednym z najstarszych polskich miast i ślad tej historii widać począwszy od zabytków średniowiecznych, aż do XX-wiecznych, jak np. Forty Twierdzy Przemyśl [KLIK]. To miasto wielu kultur i religii, pewne jest, że tu każdy znajdzie coś dla siebie.

Fort Brunner (fot.D.Hop)
Fort Brunner (fot.D.Hop)

3. Wracając z Przemyśla wstąpcie do Jarosławia – miasta jarmarków, podziemi i zabytków. Jednym z punktów obowiązkowych dla całej rodziny jest niezwykle ciekawe Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

4. Jedziecie w kierunku Rzeszowa i macie jeszcze jeden wolny dzień? Skorzystajcie z przejazdu zabytkową Kolejką Wąskotorową „Pogórzanin”, kursującą na trasie Przeworsk – Dynów. Koniecznie sprawdźcie rozkład jazdy w okresie wakacyjnym. 

5. Po drodze jest jeszcze Łańcut. Do zwiedzania zamku, muzeum parku zamkowego nie trzeba zapewne nikogo namawiać. Nie zapomnijcie jednak zajrzeć do Stajni i wozowni, tam też czekają na Was niesamowite wrażenia.

Wozownia w Łańcucie
Wozownia w Łańcucie (zdj. Muzeum Zamek w Łańcucie)

6. Gdzie teraz? Wybierzcie się do Zagrody Garncarskiej w Medyni Głogowskiej. Ulepicie tu garnek, kupicie ćwierkającego glinianego ptaszka i zjecie solidny obiad w karczmie tuż obok zagrody.

7. A może wybieracie się na południowy zachód od Rzeszowa? W Karpackiej Troi cała rodzina może korzystać z warsztatów, spacerów, pokazów multimedialnych i zwiedzania z przewodnikiem.

8. Parę kilometrów od Karpackiej Troi możecie przejść trasę wiodącą pod krzyż na wzgórzu. Mowa o górze Liwocz i rezerwacie przyrodyDroga jest do pokonania nawet przez 3- 4-latki, lecz wcześniej zaopatrzcie się w coś do jedzenia i picia. Na górze można usiąść przy stolikach i się posilić.


9. Spodobała się Wam przejażdżka „Pogórzaninem”? Zobaczcie także Bieszczadzką Kolejkę Leśną. Z Majdanu do Przysłupia startuje o godz. 9:30, a o godz. 13:00 do Balnicy. Kliknij po więcej informacji.

13. W Uhercach Mineralnych czynna jest wypożyczalnia Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. Rozkład jazdy i cennik dostępny jest TU.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content