Podkarpackie miejsca na długi weekend z dzieckiem
Podkarpackie miejsca na długi weekend z dzieckiem

Podkarpackie miejsca na długi weekend z dzieckiem

Długi weekend trwa, a i propozycji całkiem sporo na rodzinne wycieczki. Podkarpacie rozpoczyna sezon. Specjalnie dla rodzin z dziećmi stworzyliśmy listę atrakcji na majówkę.

 1. Rzeszów można zwiedzić w jeden dzień, lecz warto się do tego dobrze przygotować. Zobaczcie które z  rzeszowskich atrakcji warto zobaczyć podczas wycieczki z dziećmi.
  W czasie majowego długiego weekendu jest tu wiele wydarzeń, zorganizowanych również z myślą o rodzinach z dziećmi, dlatego warto dodatkowy dzień zaplanować na udział w imprezach. Oto szczegółowy program Święta Paniagi.
 2. Przemyśl po raz piąty zaprasza na święto roweru Bike Town Przemyśl, która przyciąga na Majówkę zarówno profesjonalistów, jak i amatorów oraz wielu widzów żądnych ekstremalnych przeżyć. Pewne jest, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz więcej informacji.
 3. W Jarosławiu 2 dni pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych – szczegóły w naszym kalendarzu.
 4. Stalowa Wola obchodzi w tym roku 80-lecie powstania miasta. Zobacz program 3-dniowej imprezy.
  Wśród atrakcji zobaczycie koncert Piotra Rubika, tu dostępne są informacje o występie.
 5. Tarnobrzeg przygotował atrakcje dla dzieci podczas obchodów Święta 3 Maja. Pełny program dostępny tutaj.
 6. Ustrzyki Dolne zapraszają na majówkową imprezę z koncertami – udostępniamy pełen program.
 7. Muzeum – Zamek Łańcut we wtorek 2 maja br. zaprasza na tegoroczną odsłonę Nocy Muzeów – sprawdź szczegóły wydarzenia.
  Ekspozycje Muzeum-Zamek w Łańcucie w trakcie długiego weekendu majowego, będą dostępne dla Zwiedzających w następujących terminach:
  • wtorek 1 maja: Zamek: od 9:00 do 17:00 (ostatnie wejście o 16:00), Stajnie i Wozownia: od 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście o 17:15), Dział Sztuki Cerkiewnej od 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście o 17:30), Storczykarnia: od 11:00 do 19:00 (ostatnie wejście o 18:30),
  • środa 2 maja: środowe godziny otwarcia właściwe oraz Noc Muzeów od 17:00 do 24:00 (ostatnie wejście o 23:00),
  • czwartek 3 Maja – wszystkie ekspozycje muzealne zamknięte dla Zwiedzających.
Zamek w Łańcucie wozownia
Wozownia – zdjęcie udostępnione za zgodą Muzeum-Zamek w Łańcucie

Młodzi pasonaci jazdy na dwóch kółkach już 6 maja 2018 r. mogą wziąć udział w VII Łańcuckim Maratonie Rowerowym MTB.

8. Balony nad Krosnem 2018 –  Będą koncerty, pokazy lotnicze, warsztaty dla dzieci i piknik rodzinny. Publikujemy pełny harmonogram imprezy.

9. W Karpackiej Troi na całą majówkę przygotowano dla rodzin z dziećmi szereg atrakcji. Będą  ]warsztaty, gry i zabawy. Tu dostępne są szczegóły.

10. Otwarcie Zagrody Garncarskiej w Medynii Głogowskiej – więcej na temat Zagrody oraz godzin jej otwarcia podczas weekendu majowego.

11. Sezon zabytkowej Kolejki Wąskotorowej „Pogórzanin”, kursującej na trasie Przeworsk – Dynów, rozpoczyna się 6 maja br. (niedziela). Zobacz rozkład jazdy i ceny biletów.

12. Podczas długiego weekendu (od 28 kwietnia do 6 maja) letni sezon zaczyna także Bieszczadzka Kolejka Leśna. Z Majdanu do Przysłupia startuje o godz. 9:30, a o godz. 13:00 do Balnicy. Kliknij po więcej informacji.

13. W Uhercach Mineralnych przez cały weekend majowy (od 28 kwietnia) czynna jest wypożyczalnia Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. Rozkład jazdy i cennik dostępny jest TU.

About The Author

Related posts

Leave a Reply