Najnowsze
Podkarpackie miejsca na weekend z dzieckiem
Podkarpackie miejsca na weekend z dzieckiem

Podkarpackie miejsca na weekend z dzieckiem

Długi weekend tuż tuż, a i propozycji całkiem sporo na rodzinne wycieczki. Podkarpacie rozpoczyna sezon. Specjalnie dla rodzin z dziećmi stworzyliśmy listę atrakcji na majówkę.

 1. Rzeszów można zwiedzić w jeden dzień, lecz warto się do tego dobrze przygotować. Zobaczcie które z  rzeszowskich atrakcji warto zobaczyć podczas wycieczki z dziećmi.
  W czasie majowego długiego weekendu jest tu wiele wydarzeń, zorganizowanych również z myślą o rodzinach z dziećmi, dlatego warto dodatkowy dzień zaplanować na udział w imprezach. Oto szczegółowy program Święta Paniagi.
 2. Przemyśl w tym roku po raz kolejny zaprasza na święto roweru. Bike Town Przemyśl bo tak nazywa się ta impreza przyciąga na Majówkę do rowerowej stolicy Podkarpacia wiele osób: profesjonalistów, amatorów oraz wielu widzów żądnych ekstremalnych przeżyć. Pewne jest, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kliknij po więcej informacji.
 3. Jarosław zaprasza na majówkę pełną atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegóły.
 4. Stalowa Wola organizuje plenerową inscenizację historyczną oraz familijne zabawy. Tu dostępne są informacje o wydarzeniu.
 5. Tarnobrzeg w tym roku przygotował naprawdę ciekawe atrakcje dla całych rodzin podczas obchodów Święta 3 Maja. Pełny program dostępny tutaj.
 6. Baranów Sandomierski zaprasza w tym roku na wyjątkową majówkową imprezę połączoną z otwarciem Muzeum, Turniejem Rycerskim, otwarciem sezonu golfowego oraz koncertami gwiazd muzyki. Koniecznie sprawdźcie pełen program.
 7. Muzeum – Zamek Łańcut we wtorek 2 maja br. zaprasza na tegoroczną odsłonę Nocy Muzeów. Sprawdźcie wydarzenie.
 8. Stobierna – Osada Słowiańska zaprasza na otwarcie sezonu letniego.  Więcej o tym piszemy tutaj.
 9. Balony nad Krosnem – wielka impreza! Sprawdź co będzie się działo.
 10. W Karpackiej Troi na całą majówkę przygotowano dla rodzin z dziećmi szereg atrakcji. Będą  warsztaty, gry i zabawy. Tu dostępne są szczegóły. 
 11. Otwarcie Zagrody Garncarskiej w Medynii Głogowskiej. Tu dowiecie się więcej na temat Zagrody oraz godzin jej otwarcia podczas weekendu majowego

Wolicie jeszcze bardziej być w ruchu? Oto coś dla Was:

 1. Sezon zabytkowej Kolejki Wąskotorowej “Pogórzanin”, kursującej na trasie Przeworsk – Dynów, rozpoczyna się 30 kwietnia br. (niedziela). Zobacz rozkład jazdy i ceny biletów.
 2. Podczas długiego weekendu (od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja) letni sezon zaczyna także Bieszczadzka Kolejka Leśna. Z Majdanu do Przysłupia startuje o godz. 9:30, a o godz. 13:00 do Balnicy. Kliknij po więcej informacji.
 3. W Uhercach Mineralnych przez cały weekend majowy (29 kwietnia – 3 maja) czynna jest wypożyczalnia Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. Rozkład jazdy i cennik dostępny jest TU.
 4. Zarząd Koła Terenowego Nr 1 przy Oddziale PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku zaprasza całe rodziny i turystów indywidualnych na XXVII Rajd Rodzinny.

About The Author

Related posts