Elodie-Details-728×90
Elodie-Details-728×90
Elodie-Details-728×90
Najnowsze
Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – miniprzewodnik dla najmłodszych
Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – miniprzewodnik dla najmłodszych

Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – miniprzewodnik dla najmłodszych

Patronem medialnym ,,Podkarpackich wędrówek dla przedszkolaków” jest portal Gdziecko.pl

Już po raz kolejny Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wydaje przewodnik dla przedszkolaków. Tym razem stowarzyszenie zachęca do wyjścia poza granice miasta Rzeszowa na teren całego Podkarpacia, na którym znajduję się wiele wspaniałych miejsc wartych zwiedzenia podczas wycieczek po naszym regionie.


Mini-przewodnik “Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” to książeczka edukacyjna skierowana do dzieci w wieku 3-6 lat, opisująca 20 podkarpackich atrakcji kulturalnych, przyrodniczych, historycznych a także ciekawych dla rodzin z dziećmi.

Teksty w książeczce napisane są w sposób wierszowany a zarazem żywy, przystosowany do potrzeb młodszych dzieci. Rymy i rytmy pomagają maluchem lepiej zapamiętywać to, o czym słyszą. Każdy opis wzbogacony jest kolorową ilustracją, pokazującą opisywaną atrakcję. Wierszyki mają dostarczyć informacji i zachęcić do odwiedzenia tych miejsc.
Przewodnik przyjął postać kwadrtowej książeczki, której zaokrąglone boki i niewielkie rozmiary są przystosowane dla najmniejszych czytelników z uwagi na ich bezpieczeństwo. Gruby, kartonowy papier pozwala zachować jej trwałość, a użyte materiały do jej produkcji, nie są szkodliwe nawet dla alergików.


Projekt wydania 700 egzemplarzy książeczki jest dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Książeczka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki czemu stowarzyszenie przymierza się do druku II wydania. Po zakończeniu tego projektu PSAR zaplanowało kolejne działania w oparciu o atrakcje ujęte w „wędrówkach”. Już na początku przyszłego roku zostanie zorganizowany przegląd artystyczny dla przedszkolaków, podczas którego dzieci będą recytować i utrwalać w pamięci wiersze z książeczki. Stowarzyszenie planuje również wydać grę planszową dla najmłodszych.


PSAR przygotowuje też dwa projekty skierowane do nieco starszych. Już w tym roku ukaże się książka, której bohater podróżując w czasie, poznawał będzie historię Rzeszowa w kontekście Centralnego Okręgu Przemysłowego. W Rzeszowie rozgrywać się będzie rodzinna gra planszowa „Miasto skarbów”.
Dotychczasowe projekty Stowarzyszenia wzbudziły duże zainteresowanie i uzyskały wysokie oceny ze strony wszystkich, którzy mieli z nimi styczność: beneficjentów, czytelników, instytucji kulturalnych i oświatowych, mediów i partnerów sektora prywatnego i publicznego.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi projektami Podkarpackiego Stowarzysznenia dla Aktywnych Rodzin:

  • ,,Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”(marzec-sierpień 2016)
  • Gra pamięciowa ,,Rzeszowskie spacery” (październik-grudzień 2016)
  • Gra na komórkę ,,Rzeszowskie spacery”(styczeń-luty 2017)
  • Rzeszowskie spacery- przegląd artystyczny (styczeń-marzec 2017)

Następnie:

  • ,,Lot z przeszłości” (wrzesień 2017)
  • Gra planszowa ,,Miasto Skarbów” (grudzień 2017)

Zapraszamy do ciągłego śledzenia strony Gdziecko.pl oraz Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, a także naszego profilu na Facebooku. Dużo konkursów oraz informacji o największych wydarzeniach na Podkarpaciu dla dzieci i rodziny 🙂

About The Author

Related posts