Pozwólmy sobie powspominać – album fotograficzny DIY
Pozwólmy sobie powspominać – album fotograficzny DIY

Pozwólmy sobie powspominać – album fotograficzny DIY

Fotografowanie. Kiedyś tylko dla zapaleńców, którzy mieli możliwości, czas i wiedzę. Dziś zdjęcia robi chyba każdy i…wszędzie. A gdzie w tym wszystkim miejsce na prawdziwą, rodzinną fotografię?

Wakacje to czas wzmożonego fotografowania. Dzisiejsza technologia pozwala nam wykonywać zdjęcia praktycznie wszędzie – w końcu aparat mamy praktycznie zawsze w kieszeni lub torebce. Ale czy zastanawiamy się co zrobić z taką ilością zdjęć? I ile razy wracamy do nich tak naprawdę – czyli znajdując chwilę na to by powspominać, porozmawiać, uśmiechnąć się w duchu „jaki to był piękny czas”?

Ja osobiście uwielbiam wywoływać zdjęcia. Postanowiłam sobie, że każdego roku stworzę choć jeden album z naszego wspólnego rodzinnego życia. Może ja, albo mój mąż nie będziemy teraz sięgali po nie zbyt często. Ale przecież z jakim sentymentem wracam do zdjęć z czasów mego dzieciństwa?! Wniosek nasuwa się sam – na starość nie zamierzam odpalać komputera, żeby powspominać.

Dlatego dziś zapraszam do stworzenia albumów. Wyjątkowych, bo wykonanych samodzielnie. Pomysły mniej i bardziej skomplikowane – dla każdego coś się znajdzie. A jeśli nie czujecie się na siłach –  po prostu chwyćcie w sklepie najzwyklejszy album do zdjęć. I wywołujcie, wywołujcie na potęgę!

Żeby nie być gołosłownym, dzielę się kilkoma ujęciami stworzonych przeze mnie albumów bazujących na metodzie scrapbookingu. Jak sami zobaczycie – nic skomplikowanego. A moje doświadczenia pokazują, że im dłużej działam, tym bardziej kreatywnie wyglądają strony. Warto spróbować!

Albumowe pomysły DIY:

Zadbajmy o nasze wspomnienia!

About The Author

Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, ukończyła Studium terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie oraz studia podyplomowe z arteterapii pod okiem Wiesława Karolaka. Ma wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi oraz młodzieżą, z którymi uwielbia pracować stosując różnorodne formy działań, zachęcające do kreatywności i rozwijania potencjału młodego człowieka. Uwielbia podróże i teatr. Niejednokrotnie działała na scenie, ale także jako instruktor zajęć teatralnych wykorzystujących formę Czarnego Teatru.

Related posts

Leave a Reply