Przepyszny multiwitaminowy smoothie dla dzieci
Przepyszny multiwitaminowy smoothie dla dzieci

Przepyszny multiwitaminowy smoothie dla dzieci

Choć na zewnątrz hula wiatr i jesienna pora zbliża się nieubłaganie, dlatego mamy dla Was owocowy koktajl dodający energii, aby jeszcze wzmocnić swój organizm. Zmiksowaliśmy dla Was żółte smoothie z mango i marchewki z sokiem z brzozy.

Warto wiedzieć, że kolory warzyw i owoców wskazują, jakie są ich zdrowotne właściwości. Nasz koktajl jest idealnym źródłem karotenu, który chroni skórę przed promieniami słonecznymi. Wpływa on także korzystnie na wygląd włosów, paznokci oraz poprawia wzrok. Owoce cytrusowe o tym zabarwieniu zawierają dodatkowo witaminę C, która jest silnym przeciwutleniaczem.

Koktajl wzbogaciliśmy sokiem z brzozy, który można pozyskać teraz, wczesną wiosną. Wzmacnia on odporność i zapobiega infekcjom wirusowym. Powinni się nim zainteresować ci, którzy są podatni na takie zakażenia, zwłaszcza dzieci i osoby starsze. Wzmacnia też układ krwionośny i pomaga walczyć z anemią. Działa też oczyszczająco – poprawia pracę nerek, pobudza wydalanie moczu i zapobiega powstawaniu kamieni moczowych.

Brzozy
Brzozy są nie tylko pięknym drzewem o charakterystycznej, białej korze, ale także źródłem zdrowego soku.

Składniki koktajlu są dostępne w każdym sklepie, więc zaczynamy.

Dla dwóch osób wystarczy zmiksować:

  • 1 mango
  • 1 pomarańczę
  • 1 banan
  • 1 marchewkę
  • 5 orzechów włoskich
  • szczyptę cynamonu
  • 150 ml soku z brzozy

Na zdrowie!

About The Author

Marzena Danicka, doradca żywieniowy, pasjonatka zdrowego odżywiania, wegetarianka, a także perfekcjonistka oraz Krzysztof Pasek, kucharz z 10 letnim stażem pracy, wielbiciel aromatycznych potraw, koneser piw regionalnych. Miłość do gotowania oraz ludzi zainspirowała ich do założenia restauracji Zdrowo Zmiksowani. Miejsca, gdzie w pozytywnej atmosferze można zjeść zdrowy, smaczny, lekki posiłek. Misją założycieli restauracji jest nauczanie zdrowych nawyków żywieniowych.

Related posts

Leave a Reply