Lisia Góra – rezerwat i plac zabaw
Lisia Góra – rezerwat i plac zabaw

Lisia Góra – rezerwat i plac zabaw

Rezerwat przyrody w centrum miasta? Tak, w Rzeszowie to możliwe. Lisia Góra to wzgórze, które wznosi się nad Wisłokiem, niecałe 2 km od stadionu Stali. Porośnięte jest pięknym, przeważnie dębowym lasem i poprzecinane wieloma ścieżkami. Kiedy wkroczy się między drzewa, odetchnie zapachem lasu i posłucha odgłosów ptaków to aż trudno uwierzyć, jak blisko stąd do miejskiego pędu i gwaru.

Po ścieżkach można spacerować bez określonego planu. Nie ma co się martwić, że się zgubimy. Można też ruszyć wzdłuż ścieżki edukacyjnej, która zatacza prawie pełną pętlę w rezerwacie. Co jakiś czas umieszczone są tablice informujące o roślinach i zwierzętach, które można tu spotkać.

Spacer można zakończyć odpoczynkiem nad brzegiem zalewu na Wisłoku.

Tam, u podnóża Lisiej Góry, na łące przy bulwarach nad Wisłokiem, czekają na rodziny dodatkowe atrakcje. Najmłodszych zachwyci duży plac zabaw, w którym największą atrakcją jest przypominająca żaglowiec konstrukcja do wspinania się, zjeżdżania i innych hec.

Niedaleko znajdują się też plac do mini-golfa, trampolina i wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne).

Zobacz też naszą relację ze spaceru po Lisiej Górze

Lisia Góra - dojazd

[wcp_weather id=”wcp_openweather_55c345a88322b” city=”Baranów Sandomierski, Województwo podkarpackie, Polska” city_data=”city=Baranów Sandomierski&state=Województwo podkarpackie&country=Polska&full_name=Baranów Sandomierski, Województwo podkarpackie, Polska&lat=50.498985&lng=21.54174020000005″ tempUnit=”c” windSpeedUnit=”ms” pressureUnit=”mmHg” template=”default” showCurrentWeather=”on” showForecastWeather=”on”]

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Czas zwiedzania:


Około 1 godziny (przejście ścieżki edukacyjnej)

Wiek dzieci:


0+

Informacje dodatkowe:


Niektóre fragmenty leśnych ścieżek są strome. Zależnie od pory roku i pogody należy też uważać na kałuże czy ukąszenia owadów.

Duży parking przy ul. Żeglarskiej, ok. 100 m od wejścia na teren rezerwatu i również niedaleko atrakcji nad Wisłokiem: placu zabaw, pola do mini-golfa i wypożyczalni sprzętu wodnego.

Przy placu zabaw kawiarenka.

KONTAKT

Adres:  ul. Żeglarska, Rzeszów

Related posts

Leave a Reply