Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków – przewodnik cz.1
Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków – przewodnik cz.1

Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków – przewodnik cz.1

Jesteśmy już nie tylko w Internecie. Trafiamy też na papier. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin (którego jesteśmy członkami), dzięki finansowemu wsparciu z budżetu Gminy Miasto Rzeszów, wydaje „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” – pięknie ilustrowaną książeczkę, miniprzewodnik po naszym mieście. Spodoba się Wam, a jak nie Wam, to spodoba się Waszym kilkuletnim pociechom. To jeszcze bardziej nas ucieszy, bo właśnie dla nich tę książeczkę przygotowaliśmy.

Dzieci na rzeszowskim rynku

Dzieci na rzeszowskim rynku

W książeczce opisano wierszem i obrazem 20 rzeszowskich miejsc i wydarzeń, które warto zobaczyć. Niektóre są bardzo znane, inne mniej, a o jeszcze innych może nie myśleliście jako takich, które będą ciekawe dla  kilkulatków. Ale przeczytajcie dzieciom wierszyki, pokażcie obrazki i zobaczycie, że będą chciały to sprawdzić.

Przewodnik, jak nietrudno się domyślić po tytule, został stworzony z myślą o przedszkolakach. Wiersze pisane są żywym, przystosowanym do potrzeb małych dzieci językiem, a rymy i rytmy pomagają maluchom lepiej zapamiętywać to, o czym słyszą. Ilustracje są kolorowe, przyjazne i mają akurat tyle szczegółów, żeby nie zmęczyć przedszkolaka.

wizualizacja

Książeczka już poszła do druku. Powinna być gotowa najpóźniej w połowie czerwca. Wtedy jej bezpłatne egzemplarze zostaną rozdane różnym instytucjom na terenie Rzeszowa. Gdy tylko będziemy znali pełną listę ogłosimy to na Gdziecko.pl. Będzie też je można wygrać w konkursach przez nas organizowanych.

Zapraszamy na stronę Facebooka, na której podajemy więcej informacji o przewodniku dla przedszkolaków.

Posłuchajcie też, co o przewodniku i innych naszych przedsięwzięciach mieliśmy do powiedzenia w Radio VIA.

Ulica Paniagi - 3 Maja w Rzeszowie
Ulica Paniagi – 3 Maja w Rzeszowie

 

logo_rz_pl

About The Author

Psycholog poznawczy i edukacyjny. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szczególnie zainteresowany procesami przetwarzania informacji przez człowieka. Prywatnie fan podróży oraz odkrywania nowych rzeczy w muzyce i literaturze.

Related posts

Leave a Reply

Skip to content