Teledysk „U nas można latać” – Dziecięcy Hymn Podkarpacia
Teledysk „U nas można latać” – Dziecięcy Hymn Podkarpacia

Teledysk „U nas można latać” – Dziecięcy Hymn Podkarpacia

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin przy współpracy specjalistów od tworzenia piosenek i teledysków zrealizowało projekt, którego rezultatem jest Dziecięcy Hymn Podkarpacia pt. „U nas można latać”.

Piosenka została zaśpiewana przez dzieci z różnych podkarpackich placówek, a większość z nich spotkała się po raz pierwszy w dniu jej nagrania w Polskim Radiu Rzeszów.

Autorem tekstu do piosenki jest Jan Marković, którego zadaniem było napisanie niebanalnych słów, przystępnych dla dzieci i opowiadających o wartościach regionu, jego kulturze i historii. Wpływają one na wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej nie tylko u słuchaczy, ale również u osób wykonujących (odtwarzających) ten utwór.

Melodię skomponował Tomasz Drachus – podobnie jak tekst, jest dopracowana w każdym szczególe, a jednocześnie przystępna dla najmłodszych, lekka, wpadająca w ucho. Słuchanie jej wprawia w dobry nastrój i zachęca do wspólnego śpiewania.

Wykonawcami piosenki są dzieci i młodzież z terenu Podkarpacia, niektórzy kształcą się wokalnie, inni dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką. Młodzi artyści spotkali się po raz pierwszy w dniu nagrania i dzięki fachowej dyrygenturze pod okiem Karoliny Kosak wspólnie wypracowali znakomite efekty.

Piosenka została nagrana w studiu nagrań dzięki uprzejmości Polskiego Radia Rzeszów, przy współpracy z Jerzym Dziobakiem.

Sam wideoklip nagrano na lotnisku Rzeszów-Jasionka, gdzie młodzi wykonawcy mieli możliwość wejść w miejsca niedostępne dla pasażerów. Port lotniczy udostępnił dzieciom nawet pas startowy, gdzie została nakręcona część wideoklipu.

Za scenariusz odpowiedzialny był Jerzy Dowgiałło, pozostałe nagrania i montaż wideo wsparło dwóch rzeszowskich wykonawców Tomasz Bugiel z HDStudio i Grzegorz Kamiński z Kamiński FilmStudio.

link do YouTube: https://youtu.be/GBFlNb3IeEg
link do Fb: https: www.facebook.com/podkarpackiestowarzyszenie/videos/563266930792531

Cele przedsięwzięcia:

– Promowanie Podkarpacia, jego kultury i dziedzictwa kulturowego,
– Budowanie poczucia tożsamości lokalnej, szczególnie wśród dzieci,
– Rozwijanie kapitału kulturowego dzieci.

Głównym Partnerem projektu jest Województwo Podkarpackie:
 https://www.facebook.com/podkarpackie.przestrzen.otwarta/

Partnerami projektu są także: Rzeszowski Dom Kultury, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, Polskie Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów oraz Gazeta Codzienna Nowiny.

Poniżej znajduje się inny film promocyjny, który opowiada o regionie:

 

 

 

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply