VIII edycja „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” pobiła rekord!
VIII edycja „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” pobiła rekord!

VIII edycja „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” pobiła rekord!

4575 prac z 533 placówek z całej Polski! Ta niesamowicie wysoka liczba, to ilość zgłoszonych prac do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pod kolorowym parasolem Jesieni”, adresowanym do młodych twórców, wyrażających się artystycznie zarówno technikami plastycznymi jak i za pomocą fotografii. Jak sama nazwa konkursu wskazuje – inspiracją jest jesień.

3 listopada 2018 roku jury w składzie: Piotr Rędziniak (p.o. Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie), Beata Bobra (pedagog, arteterapeutka, miłośniczka rękodzieła artystycznego), Artur Wysocki (pasjonat fotografii, członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego) oraz Monika Tohl (nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie), zasiadło na obradach, będących nie lada wyzwaniem przy takiej ilości zgłoszonych prac. 

Ocena jury obejmowała walory artystyczne, zgodność z tematyką, staranność oraz samodzielność wykonania. 

Wszystkich Laureatów zaproszono na uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej w niedzielę 25 listopada 2018 roku o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Zwięczyca przy ul. Beskidzkiej 6. Nagroda Grand Prix została przyznana 14-letniej Alicji Świetlickiej ze Szkoły Podstawowej Nr 25 w Lublinie, natomiast wprowadzone tego roku Nagroda Publiczności powędrowała na ręce 11-letniej Zuzanny Filip z Młodzieżowego Domu Kultury im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy. Laureatka została wyłoniona w ramach internetowego plebiscytu przeprowadzonego na Facebooku przez Rzeszowski Dom Kultury. Praca Zuzanny zdobyła 281 z 1402 oddanych przez internautów głosów.

Wydarzenie zorganizował Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch.

Informacje kontaktowe

Rzeszowski Dom Kultury 

Adres: ul. Staromiejska 43 a, 35 – 231 Rzeszów
Telefon: 17 748 39 50
Email: biuro@rdk.rzeszow.pl

About The Author

Pedagog wczesnoszkolny i przedszkolny, ukończyła Studium terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym w Krakowie oraz studia podyplomowe z arteterapii pod okiem Wiesława Karolaka. Ma wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi oraz młodzieżą, z którymi uwielbia pracować stosując różnorodne formy działań, zachęcające do kreatywności i rozwijania potencjału młodego człowieka. Uwielbia podróże i teatr. Niejednokrotnie działała na scenie, ale także jako instruktor zajęć teatralnych wykorzystujących formę Czarnego Teatru.

Related posts

Leave a Reply