Spotkania i warsztaty integracyjne dla niesłyszących, Rzeszów
Spotkania i warsztaty integracyjne dla niesłyszących, Rzeszów

Spotkania i warsztaty integracyjne dla niesłyszących, Rzeszów

Od 23.05 do 05.10.2017 roku w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie i poza jego siedzibą odbędzie się seria twórczych i kreatywnych spotkań oraz warsztatów integracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób głuchych oraz słabosłyszących.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Sportowym dla Niesłyszących „Surdostal” oraz Lubelską Szkołą Sztuki i Projektowania przystąpiło do realizacji projektu „Dostępne Migane Dobranocki – cykl integracyjnych warsztatów i zajęć edukacyjnych i artystycznych”.

W ramach projektu zostanie także zrealizowany „Przewodnik dla małych i dużych wielbicieli dobranocek. Muzeum oczyma niesłyszącego” w formie nagrania audio video z napisami oraz w języku migowym.

Program wydarzeń:
23.05. – uroczyste otwarcie wystawy „Colargol to właśnie ja” z okazji jubileuszu 50-tych urodzin bajkowego misia, odsłonięcie rzeźby bohatera, spotkanie autorskie z reżyserem serialu Tadeuszem Wilkoszem, zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem i tłumaczem języka migowego, zajęcia edukacyjne i projekcje filmowe.
12-15.09. – warsztaty animacji: „Migane dobranocki”, na których niesłyszący uczestnicy wspólnie ze słyszącymi stworzą swój własny film animowany.
02.09-20.09. – „Światy równoległe” – warsztaty uwrażliwiające na potrzeby osób niesłyszących.
04.09-22.09. – „Przygody z dobranocką” – zajęcia edukacyjne dla dzieci, zabawy, konkursy, projekcje.
15.09-05.10. – „Migowy dodaj do ulubionych! Migowy poprzez sztuki piękne” – warsztaty z języka migowego dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Rezerwacji można dokonać w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 13, tel.: 17-748 36 51, 17-852 57 15, 535 36 37 09

 

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

About The Author

Related posts

Leave a Reply