Wielkie zakupy w rzeszowskim „Buciku”
Wielkie zakupy w rzeszowskim „Buciku”

Wielkie zakupy w rzeszowskim „Buciku”

Każdy rodzice wie, a przynajmniej powinien wiedzieć, jakim wyzwaniem potrafi być zakup ubrań dla małego dziecka. Jeszcze większym problemem może być dobór obuwia – tu już nie chodzi tylko o rozmiar, wygląd czy jakość, ale też o fakt, że kilkuletnie dziecko uczy się sprawnie chodzić i biegać. Nieodpowiednie buty mogą utrudnić ten proces albo wręcz doprowadzić do urazów czy nawet trwałych zniekształceń stopy.  Dlatego warto się kogoś w tej kwestii poradzić. W Rzeszowie kimś takim są dla nas pracownicy i współpracownicy sklepu „Bucik”.

sklep-bucik-rzeszow-porady

Ten mieszczący się przy ul.Rejtana 53 (tuż za kompleksem Plaza) sklep specjalizuje się we wszelkiego rodzaju butach dziecięcych – od baletek po kalosze, a pomiędzy nimi sandały, buty sportowe, eleganckie półbuty dla chłopców i czółenka dla dziewczynek… Do wyboru, do koloru.

sklep-bucik-rzeszow-bartek

Ważne, że wybiera się tu nie tylko typ, fason i kolor butów, ale też można znaleźć coś specjalnie dostosowanego do potrzeb maluchów.  Bardzo szeroki jest wybór wszelkiego rodzaju obuwia profilaktycznego do nauki chodzenia. Dostępne są modele wszystkich czołowych polskich producentów: Emel, Befado, Bartek, Renbut, Mido Noster, Dawid. „Bucik” ma też swoją własną markę – Nazo.

sklep-bucik-rzeszow-nazo

Te firmy na pewno nie są tak rozpoznawalne, jak Adidas czy Nike, ale fachowcy znają ich klasę. Świadczy o tym fakt, że zdecydowana większość sprzedawanych modeli posiada certyfikat „Zdrowej Stopy”. To prestiżowy dokument wydawany przez Instytut Przemysłu Skórzanego. Aby go uzyskać obuwie musi przejść trudne i różnorodne testy. Badają je ortopeda, antropolog, konstruktor obuwia, technolog i materiałoznawca. Sprawdzają, czy jest ono prawidłowo wykonane pod względem materiałowym, konstrukcyjnym, technologicznym i estetycznym. Dopiero po tym dany model może otrzymać zaświadczenie, że zabezpiecza on prawidłowy rozwój i funkcjonowanie małych stópek.

sklep-bucik-rzeszow-wyborMówiąc krótko, modele oznaczone tym certyfikatem są ładne, zdrowe i mocne.

W „Buciku” można zresztą spotkać nie tylko sprzedawców i innych klientów, ale też lekarzy-ortopedów. Bywają oni tam regularnie – o konkretne godziny przyjmowania należy popytać w sklepie. Można tych specjalistów zapytać, czy dziecko rozwija się prawidłowo albo jak można jego rozwój wspierać. Gdy jakiś maluch ma trudności to można na miejscu dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne.

sklep-bucik-rzeszow-wejscie

Sklep oferuje też dodatkowe bonusy tak dla rodziców, jak i dla dzieci. Dorosłych na pewno zainteresuje możliwość uzyskania rabatu i fakt, że honorowana jest tu karta 3+. Za to dzieci, gdy już znudzi im się chodzenie za rodzicami (a wiemy, że się znudzi, prawda?) mogą zasiąść w kąciku do zabawy. Jest tu w sam raz tyle zabawek, by podtrzymać ich zainteresowanie – albo je uspokoić – do czasu, aż my, dorośli, skończymy zakupy.

sklep-bucik-rzeszow-zabawa

Adres i inne informacje o sklepie znajdziecie TU

About The Author

Related posts

Leave a Reply