Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

10-te urodziny Opowieści z Walizki – warsztaty opowieści

29 sierpnia - 31 sierpnia

Darmowy

Serdecznie zapraszamy do Dukli na 10-te urodziny Opowieści z Walizki. Spędźcie ostatnie dni wakacji biorąc udział w warsztatach, zanurzcie się w Nocy Opowieści, poznajcie bliżej niezwykłości Beskidu Niskiego.

„Dziesięć lat to nie dużo, ale zarazem już coś. Opowiadamy i opowiadamy wędrując z naszą walizką po wsiach, miasteczkach, zaglądając także do miast. Dukla, na Węgierskim Trakcie, stała się dla nas przyjaznym schronieniem. Kiedy usiądzie się na wypełnionym światłem rynku i zamknie oczy, słyszy się różne języki, opowieści wędrownych kupców, pasterzy, hipisów i pustelników. Tu właśnie będziemy słuchać i opowiadać, tu, na winnym trakcie prowadzącym z Węgier na północ, rozbijemy opowieściowy obóz.”

29 i 30 sierpnia w kilku miejscowościach Beskidu Niskiego, a także w Krośnie, Rzeszowie, Skołyszynie, Kołaczycach, Daliowej odbędzie się 10 warsztatów opowieści: 

  • 10:00 – 13:00 warsztaty sztuki opowiadania poprowadzi Szymon Góralczyk (Karawana Opowieści) -Dom Wiatru (Łęki Dukielskie 179),
  • 17:00 – 20:00 w pięknej, żywej wiacie, w agroturystyce Farfurnia (Zawadka Rymanowska 40 d) set warsztatowy z Beatą Frankowską (Studnia O i Fundacja Musszelka),
  • 14:00 (30.08) spacer i opowieści o Żydach dukielskich poprowadzi Jacek Koszczan, prezes Stowarzyszenia Sztetl Dukla.
  • 10:00 (31.08) w Domu Wiatru (Łęki Dukielskie 179) warsztaty „Przez dziurkę od klucza” poprowadzi Anna Woźniak.
  • 31.08 wieczorem w patio Browaru Dukla przy rynku odbędzie się Noc Opowieści z Węgierskiego Traktu. Będą animacje dla dzieci, malowanie koszulek (poszukajcie w szafach i weźcie ze sobą). Premierowy koncert „Wyliczanki – wydzieranki” zapowiadać będzie nadciągającą powoli płytę Opowieści z Walizki i naszych miłych przyjaciół. Zagrają: Katarzyna Szurman (harmonia trzyrzędowa), Katarzyna Brzozowska (lira korbowa, perkusjonalia), Jacek Mielcarek (saksofon, tarogato, klarnet), na dokładkę ekipa OzW: Anna Woźniak i Joanna Sarnecka.Będzie się działo!

Projekt „Kreatywna walizka. 10 warsztatów na 10-te urodziny Opowieści z Walizki jest dofinansowany ze środków Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Szczegóły

Start:
29 sierpnia
Koniec:
31 sierpnia
Koszt:
Darmowy

Miejsce

Opowieści z Walizki
Łęki Dukielskie 179
Dukla,
Telefon:
512 103 504