Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

9. Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy

9 czerwca 2018 11:00 - 20:00

Darmowy

Zapraszamy na Interaktywny Piknik Wiedzy dla dzieci i młodzieży.

– godz. 11 – 18 – Piknik – wydarzenie główne (przed budynkiem V Politechniki Rzeszowskiej)

– godz. 18.30 – Spotkanie z Gościem Specjalnym – Wiktorem Niedzickim (w Auli V1 budynku V Politechniki Rzeszowskiej)

Cykliczna impreza popularyzująca naukę i technikę w formie rodzinnego pikniku tegorocznej 9. edycji Dnia Odkrywców z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, odbędzie się na terenach przy PRz (al. Powstańców Warszawy 12).


Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców, a jego celem jest zwiększenie zainteresowania nauką i techniką oraz nowoczesnymi metodami przekazywania wiedzy poprzez sensoryczny, interaktywny model edukacji. Założeniem jest atrakcyjne ukazanie procesów, zjawisk i obowiązujących praw natury, a także osiągnięć nauki i techniki w celu rozbudzenia naturalnej ciekawości świata, wskazania nauki i techniki jako źródła ciekawych i intrygujących poszukiwań, samorealizacji oraz wskazania drogi realizacji kariery zawodowej dla przyszłych inżynierów, techników i lekarzy.

W tym roku prezentować będą swoje osiągnięcia koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Będzie zatem fizyka, chemia, robotyka, wzornictwo przemysłowe, awionika, logistyka, informatyka, inżynieria środowiska i biotechnologia. Nie zabraknie też wysokich napięć i pokazów transformatorów Tesli.

Grupy rekonstrukcji historycznych będą prezentować stroje dawne, przedmioty codziennego użytku, a także uzbrojenie ochronne i ofensywne ze swoich epok – od wczesnego średniowiecza po XIX wiek. Nie zabraknie także widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu. Będzie można spotkać się także ze sztuką – malarstwem, rzeźbą, metaloplastyką i ceramiką.


Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
9 czerwca 2018
Czas:
11:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
www.dzienodkrywcow.pl

Miejsce

Tereny Politechniki Rzeszowskiej
Powstańców Warszawy 12
Rzeszów, Polska
+ Google Map