Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Dobranocki na wakacjach” – warsztaty w Muzeum Dobranocek

24 czerwca 2019 10:00 - 30 sierpnia 2019 12:00

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do skorzystania ze swojej wakacyjnej oferty.
Wakacyjne spotkania w Muzeum Dobranocek organizowane są od 24.06-30.08.2019 r. od poniedziałku do piątku, w godz.10.00-12.00.
„Dobranocki na wakacjach” to cykl warsztatów których częścią jest zwiedzanie ekspozycji oraz projekcje dobranocek. By dostosować się do wieku i oczekiwań uczestników z oferty można korzystać elastycznie, czyli na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest uczestnictwo w całości oferty (zwiedzanie muzeum + warsztaty), natomiast drugim samo zwiedzanie lub warsztaty (do wyboru)
Tematy zajęć realizowane w ramach wydarzenia:

  • „Scenariusz, scenopis opisowy, storyboard” – na zajęciach uczestnicy wcielą się w rolę scenarzysty i rysownika. Dowiedzą się również tego jakie są poszczególne etapy powstawania animacji. Na podstawie wymyślonych wspólnie krótkich historii – scenariuszy, powstaną kolorowe storyboardy.
  • „Animatiki” – uczestnicy poznają różne rodzaje animacji poklatkowej. Wspólnie wykonane zostaną także plan zdjęciowy, scenografia oraz postacie dobranockowych bohaterów.
  • „Eko-artyści” – na warsztatach plastycznych główny prym będą wiodły nożyczki, farby, klej, papier kolorowy i surowce wtórne. Wspólnie stworzymy: witraże, origami, maski oraz postacie dobranockowych bohaterów.
  • „Akcja – animacja – film!” – uczestnicy warsztatów filmowych stworzą samodzielnie film, poprzez przyjazną atmosferę zmotywujemy do pracy każdego uczestnika. Wcześniej oczywiście konieczne będzie zaprojektowanie i wykonanie postaci oraz scenografii.
  • „Dobranockowe podróże” – poprzez zabawę i wspólne podróże z bohaterami dobranocek odkrywać będziemy różne zakątki świata. Poćwiczymy znajomość mapy, poznamy tradycję i zwyczaje innych kultur.
  • „Latarnia czarnoksiężnika” – zajęcia przybliżą dzieje pierwszych projektorów oraz pozwolą prześledzić historię wyświetlania przezroczy. W trakcie zajęć odkryte zostaną tajniki świata animacji, znaczenie terminów filmowych. Skonstruowany zostanie także bajkowy thaumatrop, zoetrop. Dodatkowo wraz z rzutnikiem „Ania”, który produkowany był w latach 70-tych i 80-tych przeniesiemy się w świat dzieciństwa naszych rodziców i dziadków.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie 17 748 36 51 oraz mailowo edukacja@muzeumdobranocek.pl

Szczegóły

Start:
24 czerwca 2019 10:00
Koniec:
30 sierpnia 2019 12:00
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13
Rzeszów, rzeszowski Polska
+ Google Map
Telefon:
17 74 83 652; 17 85 25 715