Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Granie nie tylko na ekranie

12 września 2018 - 7 lutego 2019

 

 

Wystawa „Granie nie tylko na ekranie”

Wernisaż: 12 września 2018 godz. 11.00

Termin wystawy: 12.09.2018 – 07.02.2019

„Dzień Gier”: 29 września 10.00  18.00

 

 

 

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza na nową wystawę czasową „Granie nie tylko na ekranie”, prezentującą związane z tematyką gier eksponaty pochodzące ze zbiorów własnych, kolekcji Mariusza Kmity oraz osób prywatnych.

Zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć różnego rodzaju gry: planszowe, zręcznościowe, logiczne, elektroniczne, także z wizerunkami ulubionych postaci z bajek: „Reksio”, „Bolek i Lolek”, „Pszczółka Maja”, „Mis Uszatek:, „Koziołek Matołek”,„Wilk i Zając”, „Piaskowy Dziadek” i wielu innych.

Na wystawie można też spotkać stare zabawki: klocki, układanki, puzzle, karty, bierki, pchełki, kulki czy serso,
a także klasy czy gumę. Dorośli będą mogli przypomnieć sobie gry, którymi bawili się w dzieciństwie i podzielić się wspomnieniami ze swoimi pociechami. Goście muzeum będą mogli przeżyć niezwykłe emocje sprawdzając swoje umiejętności, refleks i pamięć w grach dostępnych dla zwiedzających. Zwiedzający będą mogli także pograć na dużym ekranie – muzeum przygotowało specjalnie dedykowaną wystawie i projektowi „Dostępne OligofrenoDobranocki” grę, której bohaterem jest Reksio oraz inne atrakcje.

Wystawie towarzyszą zajęcia edukacyjne „Granie i zdolności rozwijanie” – w formie gier, zabaw
i konkursów, na których uczestnicy rozwiną refleks, umiejętność logicznego myślenia, współpracy, a także poznają smak sportowej rywalizacji.

Wystawa jest jednym z działań projektu „Dostępne OligofrenoDobranocki  – cykl integracyjnych warsztatów artystycznych i zajęć edukacyjnych” realizowanego przez Muzeum Dobranocek w partnerstwie z Zespołem Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie, Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Iskierka”
w Kolbuszowej Dolnej, Zespołem Szkół Gospodarczych w Rzeszowie oraz Podkarpackim Stowarzyszeniem dla Aktywnych Rodzin.

Patronat medialny: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, Nasz Dom Rzeszów, Nauczyciel i Szkoła, nowiny24.pl, Gazeta Wyborcza w Rzeszowie, rzeszow.wyborcza.pl, galicjusz.pl, gdziecko.pl, resinet.pl
Patronat honorowy: Fundacja Reksio, Tactic, Gamekeeper.

Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury
pn. „Kultura dostępna”, celem którego jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców

i sprzyjających integracji społecznej.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Szczegóły

Start:
12 września 2018
Koniec:
7 lutego
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
Telefon:
17 748 36 51

Miejsce

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13
Rzeszów, rzeszowski Polska
+ Google Map
Telefon:
17 74 83 652; 17 85 25 715