Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

IV edycja bajecznego Festiwalu Kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland

23 czerwca 09:00 - 19:00

Co jeszcze można robić z dziećmi w wakacje? Co miasto przygotowało na wakacyjny czas dla dzieci? Sprawdź pozostałe wydarzenia dla dzieci na Podkarpaciu kliknij po więcej.

Minieuroland jest niezwykłym miejscem na turystycznej i ogrodowej mapie Polski. Jego wyjątkowość podkreśla niecodzienne wydarzenie – Festiwal Kwiatów. Czwarta edycja festiwalu rozpocznie się w niedzielę 23 czerwca 2019 r. o godz. 09:00. Cykliczna impreza sprawia, że przez pełne pięć miesięcy miniaturowy świat przeżywa istną powódź. Nikogo to jednak nie martwi, a tym bardziej nikt nie ma zamiaru się ewakuować. Wręcz przeciwnie, dorośli i dzieci z przyjemnością spacerują parkowym alejkami, podziwiając jak dwuhektarowy ogród tonie w bajecznych kwiatach.

Uczestnicy wydarzenia wyruszają w prawdziwą podróż, w której towarzyszy im ponad siedemdziesiąt tysięcy kwiatów jednorocznych. Wyszukane i oryginalne kwiaty są bajecznym tłem dla miniatur, skrywających piękno, historię oraz legendy zabytkowych budowli z Polski, Europy i świata. Wszystko jest dopracowane i starannie przemyślane, aby uroda roślin nie zdominowała piękna miniaturowych zabytków.

W niedzielnym programie, przygotowanym na otwarcie tegorocznej edycji Festiwalu Kwiatów nie zabraknie oryginalnych atrakcji i klimatycznej muzyki na żywo. Cały dzień przepełniony będzie dobrą zabawą, pokazami i konkursami. Gościem Specjalnym jest Witold Czuksanow – znakomity polski ogrodnik, znany między innymi z programów telewizyjnych „Rok w ogrodzie” czy „Laur dla ogrodników”. Jest autorem wielu cenionych książek i poradników na temat ogrodnictwa. W czasie festiwalu zaprezentuje on dzieciom i dorosłym niezwykłe właściwości ziół. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Wrocław, które w ramach Dolnośląskiego Rozkładu Jazdy będzie relacjonować przebieg imprezy. Dodatkowych wrażeń i inspiracji ogrodniczych dostarczy uczestnikom Tomasz Szostak – autor bloga „Z ogrodem na TY” oraz twórca projektu „Busem przez polskie ogrody”. Najbardziej utalentowani floryści ze szkoły Cosinus będą rywalizować ze sobą w ciekawych konkursach i pokazach florystycznych z udziałem gości parku miniatur. Na rodziny z dziećmi czeka kreatywna strefa aktywności, malowanie buziek, teatrzyk oraz mnóstwo niespodzianek. W czasie Festiwalu kwiatów w Parku Miniatur Minieuroland każdy znajdzie coś dla siebie.

Park Miniatur Minieuroland znajduje się przy drodze na Polanicę Zdrój – trasie wjazdowej do Kłodzka, jednego z najbardziej malowniczych miast Dolnego Ślaska, słynącego zarówno z dobroczynnego klimatu, jak i zabytków. Położony jest na trasie dawnego szlaku bursztynowego.

Bliskość takich miejsc jak ZieleniecPolanica-Zdrój i Duszniki-Zdrój wraz z organizowanym tu corocznie w sierpniuMiędzynarodowym Festiwalem Chopinowskim – to kolejne atuty naszego parku, przemawiające za tym, by odwiedzić ten urokliwy zakątek Kotliny Kłodzkiej.

Szczegóły

Data:
23 czerwca
Czas:
09:00 - 19:00
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Park Miniatur Minieuroland
ul. Noworudzka 11
Kłodzko,
Telefon:
+48 792 444 333