Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Krawiec Niteczka, Maskarada, wiek 4+

15 czerwca 2018 10:00 - 11:00

Poznajcie krawca Józefa Niteczkę z małego miasteczka Tajdarajda, któremu pewnego dnia cyganka przepowiedziała, że zostanie królem. Nasz chudy jak igiełka i wesoły jak szczygieł bohater nie wiedział wprawdzie, czy chce zostać królem, ale postanowił wyruszyć na spotkanie własnego losu. Jego droga wiodła przez wiele przygód, czasem musiał zmierzyć się z niebezpieczeństwem, ale częściej spotykał przyjaciół. W tej niezwykłej wędrówce wielką pomocą były mu krawiecki upór, pomysłowość i dobry humor. Aż pewnego dnia dotarł do niezwykłego miasteczka, w którym nie przestawał padać deszcz. Co było dalej? Czy krawiec znalazł szczęście i królewską koronę? Dowiecie się tego podczas przedstawienia

Akcja teatralnej adaptacji baśni Kornela Makuszyńskiego rozpięta została pomiędzy pracownią krawiecką a… niebem. Droga, jaką odbywa tytułowy bohater, pełna jest przygód i niebezpieczeństw. W lalkowym przedstawieniu przyjaźń zostanie wystawiona na niejedną próbę, a serce nie raz zabije mocniej ze strachu albo z miłości.

czas trwania: 65 min, duża scena, spektakl konkursowy.


MASKARADA

Święto teatru lalkowego w tym roku obchodzimy przez 5 dni, podczas których będziemy mogli poczuć sztukę, mieć ją na wyciągnięcie ręki, pobyć blisko siebie.

Na ulicach i placach Rzeszowa oraz na deskach teatru zobaczymy najlepsze spektakle, przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży.
Od 13 do 17 czerwca 2018 r. zobaczymy premiery tego sezonu a także spektakle, które mają już na swoim koncie wiele nagród na prestiżowych festiwalach, przedstawienia grup dobrze znanych maskaradowej publiczności (w tym propozycję nagrodzonego Grand Prix Maskarady 2017 teatru Karlsson Haus z Sankt Petersburga) oraz twórców, którzy zaprezentują się w Rzeszowie po raz pierwszy.

Konkursowe spektakle oceniać będzie jury profesjonalne oraz jury dziecięce i młodzieżowe, zostanie także przyznana nagroda tajnego jurora. Przedstawieniom towarzyszyć będą warsztaty, spotkania z twórcami, wystawy, czytania dramatów i inne wydarzenia.

Szczegóły

Data:
15 czerwca 2018
Czas:
10:00 - 11:00
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Teatr Maska w Rzeszowie

Miejsce

Teatr Maska w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13
Rzeszów, podkarpackie 35-064 Polska
+ Google Map