Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Pan Lampa, Maskarada 2018, wiek 5+

14 czerwca 2018 09:00 - 10:00

Pan Lampa – 14 czerwca 2018, godz. 9:00, duża scena, spektakl dla widzów od 5 lat – spektakl konkursowy.

Pan Lampa to przemiły staruszek, który od zwykłych przemiłych staruszków różni się tylko tym, że jego głowa świeci jak lampa. Z zupełnie niewiadomych powodów. Pewnego dnia, bardzo dawno temu, głowa Pana Lampy po prostu zaczęła świecić i już. Pan Lampa mieszka – w dużym, starym, skrzypiącym i drewnianym domu zwanym Domczyskiem – ze swoją wierną towarzyszką Piesą. Długo mieszkali sami, ale odkąd głowa Pana Lampy zaczęła świecić, do ich domu schodzą się dziwne stworzenia i postacie, które w normalnym świecie nie mogły znaleźć sobie miejsca. Zwykle są uprzejme i tylko czasami sprawiają kłopoty, dlatego Pan Lampa i Piesa nie mają nic przeciwko nowym lokatorom.

czas trwania: 70 min


Święto teatru lalkowego w tym roku obchodzimy przez 5 dni, podczas których będziemy mogli poczuć sztukę, mieć ją na wyciągnięcie ręki, pobyć blisko siebie.

Na ulicach i placach Rzeszowa oraz na deskach teatru zobaczymy najlepsze spektakle, przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży.
Od 13 do 17 czerwca 2018 r. zobaczymy premiery tego sezonu a także spektakle, które mają już na swoim koncie wiele nagród na prestiżowych festiwalach, przedstawienia grup dobrze znanych maskaradowej publiczności (w tym propozycję nagrodzonego Grand Prix Maskarady 2017 teatru Karlsson Haus z Sankt Petersburga) oraz twórców, którzy zaprezentują się w Rzeszowie po raz pierwszy.

Konkursowe spektakle oceniać będzie jury profesjonalne oraz jury dziecięce i młodzieżowe, zostanie także przyznana nagroda tajnego jurora. Przedstawieniom towarzyszyć będą warsztaty, spotkania z twórcami, wystawy, czytania dramatów i inne wydarzenia.

Szczegóły

Data:
14 czerwca 2018
Czas:
09:00 - 10:00
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Teatr „Maska”
Strona internetowa:
http://www.teatrmaska.pl/

Miejsce

Teatr Maska
ul. Mickiewicza 13
Rzeszów, rzeszowski Polska
+ Google Map
Telefon:
(17) 86 26 808
Strona internetowa:
http://www.teatrmaska.pl