Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Powiatowy konkurs plastyczny „Cud nad Wisłą”

8 czerwca - 30 września

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza Użytkowników Bibliotek Samorządowych Powiatu Rzeszowskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „CUD NAD WISŁĄ” w 100. rocznice Bitwy Warszawskiej 1920

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy historycznej dotyczącej przebiegu, przyczyn, a także znaczenia Bitwy Warszawskiej. Umożliwienie doskonalenia zdolności plastycznych oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży.
Propagowanie treści patriotycznych poprzez twórczość plastyczną dzieci i młodzieży.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów szkół podstawowych powiatu rzeszowskiego.
Odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych:
• 7-9 lat,
• 10-12 lat,
• 13-15 lat.
Tematyka prac powinna dotyczyć Bitwy Warszawskiej 1920, jej przyczyn i przebiegu oraz historycznego znaczenia tego wielkiego wydarzenia dla Polski.

Konkurs przebiega w 2 etapach:

ELIMINACJE GMINNE I MIEJSKO-GMINNE
Prace konkursowe należy złożyć w bibliotekach miejsko-gminnych lub gminnych powiatu rzeszowskiego w terminie od 08.06.2020 r. do 30.09.2020 r. Biblioteki samorządowe typują po 7 prac w każdej kategorii wiekowej. Wytypowane prace przesyłają do Wypożyczalni Muzycznej WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13.

FINAŁ KONKURSU
Do 05.10.2020 r. komisja konkursowa dokona oceny prac i wytypuje po cztery prace /miejsca punktowane/ oraz po trzy wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW
24.10.2020 r. o godz. 11.00 w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP w Rzeszowie, ul. Żeromskiego 3 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu z równoczesnym otwarciem wystawy pokonkursowej. Do udziału w uroczystości zaproszeni zostaną wszyscy laureaci wraz z opiekunami i reprezentantami bibliotek samorządowych.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu na stronie WiMBP w Rzeszowie

 

 

Szczegóły

Start:
8 czerwca
Koniec:
30 września
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie ul. Sokoła 13
Telefon:
17 866 94 00
Strona internetowa:
http://www.wimbp.rzeszow.pl/
Skip to content