Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

ROBOPARK – interaktywna wystawa robotów w Rzeszowie

9 października 2020 08:00 - 8 listopada 2020 19:00

W Rzeszowie wystartowała – ciesząca się ogromną popularnością – międzynarodowa wystawa robotów z całego świata. Przeznaczona jest dla całych rodzin, a organizator zapewnia, że nawet 2-latki znajdą coś dla siebie. Wystawa jest w pełni interaktywna – show odbywają się z udziałem zwiedzających. 

Już od 9 października można podziwiać 70 robotów z wystaw w Las Vegas, wPekinie i Berlinie i poznawać aż 8 stref rzeczywistości wirtualnej. Warto wziąć udział w lekcjach sterowania dronem, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości i siłą umysłu zmusić przedmioty do latania, a także nauczyć się wielu niezwykłych sztuczek, które wydają się być niemożliwe w rzeczywistym świecie, np. transmisja energii elektrycznej na odległość.

Biorąc udział w wystawie zobaczycie niezwykły pokaz Tesli z tańczącymi piorunami, przeżyjecie niesamowity spektakl w Teatrze Robotów, pokibicujecie podczas robofutbolu, robosumo i roboboksu. I to nie wszystkie atrakcje.
Koniecznie zobaczcie Robo-zoo, spotkajcie się z robotami wielkości człowieka, sterujcie prawdziwymi dronami w Strefie Dronów i weźcie udział w rodzinnych warsztatach.
Wystawa robotów w Rzeszowie będzie trwała od 09.10.2020 do 09.11.2020
Misją organizatora, firmy „Mirey Robotics”,  jest popularyzacja technologii w formie naukowo-poznawczej wśród dzieci i dorosłych na całym świecie.
 • Ponad 70 eksponatów
 • Zanurkuj w świat nowych technologii bez ograniczeń czasowych
 • Darmowa wycieczka co godzinę
 • Świetne zdjęcia dla całej rodziny
 • Edukacja i rozrywka w jednym miejscu
 • Emocje dziecka, które zapamięta na całe życie

Wystawa Robopark odwiedziła już 10 miast w Polsce oraz ponad 70 miast za naszą wschodnią granicą. Pokazy technologii oraz robotów, przedstawionych na wystawie CES 2020 w USA, osiem stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy będzie mógł przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter za pomocą siły umysłu, to tylko część atrakcji podczas zwiedzania.

Podczas warsztatów dzieci będą mogły rysować długopisami 3D, zrobić różnobarwny slime, a nawet uzbierać gwiazdy z nieba w przezroczystym baloniku. Po ukończonych warsztatach można je zabrać ze sobą!

Prezentowany jest także teatr robotów, zawody robotów: robosumo, robofutbol i roboboks, a kawę zaserwuje robot–barista.

Zwiedzający obejrzą tańczące błyskawice w unikalnym „Tesla-show” oraz pokaz hologramów.

To jednak nie wszystko. Zwiedzający zobaczą show dronów, pokierują robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem. Co godzinę będzie można wziąć udział w bezpłatnej wycieczce, podczas której przewodnik opowie o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym.

Organizatorzy zapewniają, że wystawa odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia:

 • roboty oraz inne urządzenia dezynfekowane po każdym użyciu;
 • pracownicy w maseczkach oraz rękawiczkach jednorazowych;
 • liczba personelu zgodna z obowiązującymi wytycznymi rządowymi;
 • oprowadzanie gości z zachowaniem zasad dystansu społecznego;
 • płyny dezynfekcyjne dostępne dla każdego;
 • ograniczona liczba osób przebywających jednocześnie na wystawie.

Bilety z rabatem dostępne są na stronie https://robo-park.pl/rzeszow/

Szczegóły

Start:
9 października 2020 08:00
Koniec:
8 listopada 2020 19:00
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall
Al. Kopisto 1
Rzeszów, 35-315
+ Google Map
Skip to content