Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spektakl „Kruk Krukowi” – MASKARADA, wiek 10+

20 maja 09:00 - 10:00

15zł

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA to święto teatru lalkowego, podczas którego przez kilka dni na obu scenach Teatru Maska, a także w plenerze prezentowane są najlepsze znane i nagradzane przedstawienia dla dzieci i młodzieży, zakwalifikowane do udziału w tym wydarzeniu.

___

 

Społeczność mieszkających w lesie Kruków od wieków żyje w duchu zasady, że każdy Kruk jest bratem drugiego. Harmonia natury zdaje się wypełniać łączące ich relacje. Kiedy jednak do sielankowego świata niepostrzeżenie wkrada się wrogość i nieufność, wszystko przybiera zupełnie inny obrót. Okazuje się bowiem, że istnieją Kruki lepszej i gorszej kategorii, a o ich losie może zadecydować nawet to, jakie noszą imiona.

Swoiste podziały, wkradające się niemal w każdy zakamarek życia bohaterów, mają bardzo destrukcyjny wpływ na ich relacje. Tego chaosu najbardziej nie mogą zrozumieć najmłodsi, m. in. mały Tano, który próbuje zmierzyć się z nieznaną siłą zamętu, a tym samym skłania się ku walce o przyjaciół.

Spektakl w metaforyczny sposób odwołuje się do różnych wydarzeń historycznych, poruszając przy tym temat dyskryminacji i fanatyzmu. Historia opowiedziana jest m.in. za pomocą teatru cieni oraz teatru ruchu – całości towarzyszą układy choreograficzne i piosenki, okraszone współczesną elektroniką.

„KRUK KRUKOWI”, TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

reżyseria: Przemysław Jaszczak
teksty piosenek: Magda Żarnecka
scenografia: Aleksandra Starzyńska
muzyka: Urszula Chrzanowska
ruch sceniczny: Michał Ratajski
obsada: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Patrycja Rojecka, Kamil Król, Paweł Kuźma, Filip Niżyński

Szczegóły

Data:
20 maja
Czas:
09:00 - 10:00
Koszt:
15zł
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

MDK Rzeszów
Osmeckiego 51
Rzeszów,

Organizator

Teatr „Maska”
Strona internetowa:
http://www.teatrmaska.pl/