Najnowsze
Wystawa Dobranockowe Melodie w Muzeum Dobranocek, Rzeszów
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa Dobranockowe Melodie w Muzeum Dobranocek, Rzeszów

3 września 2017 00:00 - 3 grudnia 2017 00:00

Darmowy

Wystawa Dobranockowe melodie ma na celu przybliżenie i popularyzację zagadnienia muzyki towarzyszącej filmom animowanym dla dzieci, głównie w kontekście popularnych animacji polskich i zagranicznych tzw. dobranocek. Choć temat wystawy dotyczy kompozycji z animacji dla dzieci, ekspozycja nie jest skierowana tylko dla najmłodszych widzów.
Zwiedzający oglądając ekspozycję będzie miał możliwość zapoznania się z najpopularniejszymi melodiami znanymi z dobranocek, dowiedzieć się o procesie kompozycji, roli kompozytora, orkiestry symfonicznej oraz wykorzystywanym przez nią instrumentarium. Wystawa przybliży też sylwetki kompozytorów i twórców ponadczasowych już tematów z filmów animowanych dla dzieci m.in. Waldemara Kazaneckiego, Piotra Hertla, Zenona Kowalowskiego, Tadeusza Kocyby.
Na ekspozycji będą prezentowane obiekty wśród których zwiedzający będą mogli obejrzeć instrumenty muzyczne, oryginały partytur, teksty piosenek, zbiór nagrań i słuchowisk na płytach winylowych, a także rozmaite przedmioty łączące temat muzyki i bohaterów dobranocek.
Obiekty eksponowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, prywatnych zbiorów Jadwigi Kozłowskiej-Hertel i Michała Hertla oraz kolekcji Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.

Zapraszamy!

Szczegóły

Start:
3 września 2017 00:00
Koniec:
3 grudnia 2017 00:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
Telefon:
17 748 36 51

Miejsce

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13
Rzeszów, rzeszowski Polska
+ Google Map
Telefon:
17 74 83 652; 17 85 25 715