Najnowsze
XIII festiwal „Na Skrzydłach Muzyki” – relacja.
XIII festiwal „Na Skrzydłach Muzyki” – relacja.

XIII festiwal „Na Skrzydłach Muzyki” – relacja.

Za nami kolejna edycja podkarpackiego festiwalu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Na skrzydłach muzyki”. Tym razem utalentowani soliści prezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności widzom i jury, któremu przewodziła absolutna ekspertka w dziedzinie piosenki dziecięcej, Majka Jeżowska.

na-skrzydlach-muzyki-festiwal-piosenki-rdk-rzeszow-jezowska-12

Rzeszowski Dom Kultury już 13. raz zaprosił na zawody młode wokalistki i wokalistów z Podkarpacia. Podczas tegorocznej edycji wystąpiło ich 70-cioro. Podzieleni na trzy kategorie wiekowe walczyli o zwycięstwo, w tym nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Arka Kłusowskiego, kolejnego członka jury, Ambasadora Konkursu, znanego chociażby z talent-show „The Voice of Poland”.

Tę nagrodę zdobyła Aleksandra Malczyńska. W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali:

  • Julia Kudłacz w grupie 7-9 lat
  • Roksana Węgiel w grupie 10-12 lat
  • Aleksandra Wójcik w grupie 13-15 lat

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych osób znajduje się na stronie RDK.

W tym roku dopisała także publiczność. W przerwie pomiędzy przesłuchaniami Majka Jeżowska dzieliła się swoimi uwagami z rodzicami i nauczycielami młodych artystów.

na-skrzydlach-muzyki-festiwal-piosenki-rdk-rzeszow-jezowska-4

Zobaczcie zeszłoroczną relację z XII edycji konkursu i zauważcie, jak bardzo wysoko ocenialiśmy jego poziom. Obserwując tych młodych solistów nieustannie zastanawiamy się, jak wiele pracy o oddania wymaga takie wyszkolenie głosu, bo że sam talent nie wystarczy, to jest oczywiste. Jak pogodzić to hobby z tzw. „normalnym” dzieciństwem? Czy dzieci pchane są do tego wysiłku własnym pragnieniem czy ambicjami rodziców?

na-skrzydlach-muzyki-festiwal-piosenki-rdk-rzeszow-jezowska-7

W zeszłym roku rozmawialiśmy m.in. z Olą Kędrą, jedną ze zwyciężczyń. Ona i jej rodzice mówili o pasji, o przyjemności, jaką młodej wokalistce sprawia codzienna nauka śpiewu. Tym razem postanowiliśmy zapytać o te sprawy kogoś, kogo młodzieńcze marzenia się spełniły – samą Majkę Jeżowską! Już wkrótce na naszym portalu wywiad z tą sławą.

Tymczasem zobaczcie film, w którym Majka Jeżowska zaprasza rodziców uzdolnionych dzieci.

Torbacze.pl - baner reklamowy
Sklep Torbacze.pl pełen mądrych i wartościowych zabawek edukacyjnych

Related posts

Leave a Reply