Podkarpackie pomoce edukacyjne – PSAR
Podkarpackie pomoce edukacyjne – PSAR

Podkarpackie pomoce edukacyjne – PSAR

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin to organizacja, która wspiera wszechstronny rozwój dzieci. To także wydawnictwo, które tworzy gry i książeczki, zwracając szczególną uwagę na ich merytoryczną i estetyczną wartość. Publikacje te bawią, uczą i zwiększają szansę na lepszy start w przyszłość. Zaspokajają potrzeby najbardziej wymagających dzieci, rodziców i opiekunów.

„Działamy dla wszystkich, którzy chcą dla swoich dzieci czego więcej”

Dotychczasowe inicjatywy Stowarzyszenia wzbudziły duże zainteresowanie i uzyskały wysokie oceny ze strony wszystkich, którzy mieli z nimi styczność: ekspertów z instytucji kulturalnych i oświatowych, beneficjentów, czytelników, mediów oraz partnerów z sektorów prywatnego i publicznego.

Wydawnictwa PSAR:

1. „Miasto skarbów” – to wciągająca gra planszowa dla całej rodziny. Tytułowe miasto skarbów to Rzeszów. Gra pozwala poznać jego historię i kulturę. Zachęca do eksplorowania możliwości, jakie oferuje stolica Podkarpacia. Stanowi doskonały pretekst do dyskusji na temat miasta, jego przeszłości i przyszłości oraz kształtujących go ludzi. To materiał edukacyjny, przy tym jest świetną rozrywką, co zachęca rodziny do korzystania z niej. Podstawowym celem gry jest zdobywanie płytek symbolizujących 100 rzeszowskich „skarbów”, podzielonych na 5 kategorii: Zabytki i pomniki, Muzea i instytucje, Inne miejsca, Wydarzenia, Osoby.

Zdobywanie tych płytek daje punkty zwycięstwa, które przekładają się na końcowy wynik. Przepisy gry są przejrzyste, a ona sama stosunkowo lekka, choć zarazem pozwala na dokonywanie wyborów strategicznych, które przyczynią się do zwycięstwa. Zwycięstwo wymaga podejmowania trafnych decyzji, a więc sprzyja także rozwijaniu ogólnych kompetencji poznawczych. Rozgrywka jest emocjonująca i zwykle do samego końca trzyma w niepewności.

WIEK GRACZY: dd 7 lat do nieskończoności

LICZBA GRACZY: od 2-4 osób

CZAS ROZGRYWKI: ok. 30 minut

POZIOM TRUDNOŚCI: Początkujący gracze, Średniozaawansowani gracze

Zawartość pudełka:

 • Plansza
 • 100 płytek Skarbów podzielonych na 5 kategorii: Zabytki i pomniki, Muzea i instytucje, Inne miejsca,
  Wydarzenia oraz Osoby
 • 2 kości do gry
 • Żetony Dukatów
 • Znacznik gracza rozpoczynającego
 • Drewniane znaczniki graczy
 • Drewniane znaczniki sukcesu
 • Instrukcja i Mini-przewodnik po Skarbach

 

2. „Podkarpackie wędrówki” – planszówka, za pomocą której dzieci wyruszają w podróż po atrakcjach województwa podkarpackiego, przemierzają je od brzegów Wisły po szczyty Bieszczadów, po drodze dowiadują się o wartych odwiedzenia miejscach, ale przede wszystkim świetnie się bawią. Gra stworzona została we współpracy z psychologiem edukacyjnym i tak zaprojektowana, aby spełniała zarówno funkcję promocyjną i edukacyjną. Ma intuicyjną instrukcję, nie wymaga długiego wczytywania się, aby poznać zasady gry.
Wiele innych zastosowań gry zawarto w instrukcji. Mają one zachęcić do korzystania z wydawnictwa na różne sposoby.
Przepisy są tak skonstruowane, by umożliwić zagranie w grę przez całą grupę przedszkolaków jednocześnie. Gra została tak przygotowana, aby mogły z niej korzystać w tym samym czasie wszystkie dzieci z grupy

WIEK GRACZY: 3+

LICZBA GRACZY: od 2-4 osób/grup

CZAS ROZGRYWKI: ok. 15 minut

POZIOM TRUDNOŚCI: Początkujący gracze

Zawartość pudełka:

 • Plansza o wymiarach 38×38 cm (papier płótnowany)
 • 4 drewniane pionki
 • Specjalna drewniana kostka do gry
 • 60 żetonów
 • Instrukcja z opisem podkarpackich atrakcji.

 „Podkarpackie wędrówki” – MAXI puzzle stworzone zostały z myślą o wymagających i ciekawych świata maluszkach, aby zapewnić im bezpieczną i wartościową rozrywkę.

Te edukacyjne puzzle składają się z 9 elementów. Są duże, solidne i wytrzymałe. Ułożymy z nich obraz o wymiarze 405×270 mm. To propozycja wędrówek po Podkarpaciu nawet dla najmłodszych podróżników!

Rodzinne układanie puzzli:

– ćwiczy koncentrację i cierpliwość,
– rozwija koordynację ręka-oko,
– uczy rozpoznawania kształtów,
– jest wstępem do nauki cyfr i liter,
– zwiększa wiarę w swoje możliwości,
– rozwija wyobraźnię,
– uczy planowania i szukania rozwiązań.

 • Poziom trudności: 18m +
 • Zawartość pudełka: 9 elementów
 • Wymiar jednego puzzla: 135×90 mm
 • Wymiar ułożonego z puzzli obrazu: 405×270 mm
 • Użyty materiał: karton, papier płótnowany.

Gra memory „Rzeszowskie spacery”  

Pierwsza rzeszowska gry dla dzieci, która daje szansę nie tylko na doskonałą rodzinną zabawę. To doskonałe narzędzie do ćwiczenia pamięci i koncentracji, uczy stosowania mnemotechnik i wspomaga szybszy rozwój umysłowy.

Dzieci przy niej po prostu mądrzeją 🙂 A może być jeszcze lepiej! Niech do gry zasiądą rodzice i wykorzystają ilustracje, by uczyć słownictwa i opowiadać ciekawe historie.

Bo pamiętajmy: to także gra o Rzeszowie, o jego historii i współczesności. Pokazuje jego kulturę i przyrodę. Zachęca do wyjścia z domu i naocznego przekonania się, co w tym mieście można robić. To dawka lokalnego patriotyzmu dla mieszkańców miasta i wspaniała pamiątka dla gości odwiedzających Rzeszów.

Gra drukowana jest przez Trefl na grubym, wysokiej jakości kartonie z wykorzystaniem bezpiecznych farb. Grafik możecie sami oceniać – aż chce się człowiek uśmiechnąć do tych wesołych kolorów i sympatycznych postaci.

To gra dla osób w każdym wieku, szczególnie, że można ją wykorzystywać również na inne, niestandardowe sposoby. Te dodatkowe pomysły znajdziecie niebawem na stronie Gdziecko.pl. Wszystko po to, by dzieci bawiły się mądrze i nieszablonowo.

„Rzeszowskie spacery – gra pamięciowa” oparta jest o schemat „memory”. Zawiera 48 kartoników z kolorowymi ilustracjami, które pokazują ciekawe rzeszowskie miejsca i wydarzenia. Celem graczy jest odnajdywać pary z identycznymi obrazkami.

 • Liczba graczy: 1-6 osób
 • Wiek graczy: nieograniczony
 • Wydanie premium na płótnowanym papierze.
 • Wymiary pudełka 15 cm x 15 cm
  wymiary kafelków 4,5 cm x 4,5 cm
 • Liczba kafelków – 48 szt.

 Książki dla dzieci:

Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – część I
Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków – część II
Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków

To genialna seria książeczek z pięknymi obrazkami i mądrymi, wpadającymi w ucho wierszykami. Na kartonowych twardych stronach z zaokrąglonymi rogami znajdują się opisy i ilustracje miejsc, które maluch będzie kojarzył z rodzinnych lub przedszkolnych wycieczek.

 

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply