Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Tory między Sanokiem a Ustrzykami Dolnymi mogły zarastać trawą i rdzewieć, bo nie kursują już po nich żadne pociągi, ale jednak znaczne ich fragmenty są wykorzystywane dla rozrywki i zdrowia odwiedzających Bieszczady turystów. W Uhercach Mineralnych, niedaleko Leska, mieści się siedziba Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych. Tak długo jak pozwala na to pogoda, można wsiąść z dzieckiem na specjalne wózki i popedałować na liczącą co najmniej kilkanaście kilometrów wycieczkę przez pola i lasy. To zdrowy, sportowy wysiłek, a zarazem okazja, by w nietypowy sposób, wspólnie z dziećmi, pooglądać piękne widoki.

Właściciele i przewodnicy tego przedsięwzięcia proponują kilka tras o różnej długości i stopniu trudności. Większość z nich zaczyna się w Uhercach, ale druga stacja początkowa mieści się jeszcze w Ustrzykach Dolnych i stamtąd też można wystartować.

Zobacz też: Dziecko na drezynowej wycieczce

Mapa dojazdu

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Godziny otwarcia:


Pierwszy odjazd:  9.30
Ostatni odjazd:  17.00
Pełny rozkład jazdy na stronie Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych

Ceny:


108 zł / drezynę
Opłata niezależna od długości trasy.

Czas zwiedzania:


1,5 – 3,5 godziny (zależnie od trasy)

Wiek dzieci:


0+

Informacje dodatkowe:


W drezynie mieści się max 4 dorosłe osoby + 1 dziecko (układ dowolny: może być 3 os. dorosłe i 2 dzieci itp.). Z Uherzec Mineralnych można odbyć wycieczki liczące od 12 do 24 km o różnym stopniu trudności. Druga stacja BDR mieści się w Ustrzykach Dolnych (stacja PKP). Stamtąd można pojechać do Krościenka lub Ustjanowej (16 km). Drezyny przystosowane są do przewożenia osób niepełnosprawnych. Można tez na nich zamontować fotelik samochodowy.

KONTAKT

Adres:  Uherce Mineralne 62a
Telefon:  570 770 108
Email:  biuro@drezynyrowerowe.pl
WWW:  drezynyrowerowe.pl

Related posts

Leave a Reply

Skip to content