Dziecko na basenie. Co musisz wiedzieć?
Dziecko na basenie. Co musisz wiedzieć?

Dziecko na basenie. Co musisz wiedzieć?

Pływanie cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci z każdej grupy wiekowej. Dbasz o rozwój układu mięśniowego, chcesz wzmocnić układ oddechowy swojego dziecka? Zatem proponujemy wyjście na basen i naukę pływania, które jest jednym z najzdrowszych sportów. Przeczytaj artykuł Mateusza Mokrzyckiego z Passio i nie zwlekaj dłużej.

Zwracamy przy tym uwagę, że poniższe rady skierowane są w szczególności do rodziców niemowlaków, bo już w tak wczesnym wieku można zabrać je na basen. Jeśli się na to zdecydujecie, to zachęcamy by pierwsze kąpiele odbyły się pod okiem eksperta – ratownika wodnego czy instruktora pływania. Wiedzą oni, jak oswajać dziecko z wodą, a rodzica z wyzwaniem opieki nad takim maluchem.

Are you ready? – angielski dla najmłodszych

Kiedy zabrać dziecko po raz pierwszy na basen?

Twoja pociecha ukończyła już 3 miesiące? Zatem możesz bezpiecznie pomyśleć o zabraniu jej na basen. W wieku 3 miesięcy dziecko nabywa odporność na obce dźwięki, toleruje kontakt z innymi maluchami, a jego kręgosłup sprawniej utrzymuje główkę.

Jak przygotować dziecko do pływania w basenie?

Już w domu przygotuj bobasa na „szeroką wodę”. Kąpiel wykonuj w dużej wannie. Możesz w jej trakcie delikatnie polewać jego główkę. Okaż swoje zaangażowanie, ubierz czepek i również wejdź do wody, aby twoje dziecko przełamywało lęki przed rzeczami, które spotka na basenie. Przed pójściem na basen udaj się do pediatry. Pamiętaj, że każda szkółka pływacka wymaga zaświadczenia potwierdzającego zdrowie twojego dziecka. Zaświadczenie przyczyni się również do twojego spokoju.

Co trzeba zabrać na basen dla dziecka?

Pamiętaj o niezbędnym wyposażeniu dla niemowlaka: dwóch ręcznikach, kosmetykach, pieluchomajtkach do pływania oraz macie lub ręczniku do przewijania.

Jak zadbać o bezpieczeństwo na basenie? – czytaj dalej

Pages: 1 2

About The Author

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, ratownik medyczny, trener. Właściciel firmy szkoleniowej Passio. Ukończył Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego z dyplomem Najlepszego Absolwenta. Za kształcenie uczniów i nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa uzyskał tytuł Wolontariusza Podkarpacia.  Prowadzi szereg projektów edukacyjnych. Najbardziej niezwykłe są jednak jego uśmiech i energia, z jaką osiąga te wszystkie sukcesy. Pasja, która rodzi Profesjonalizm. Profesjonalizm, z którego bierze się jakość.

Related posts

Leave a Reply

Skip to content