PSAR z misją Dziewczyńską!
PSAR z misją Dziewczyńską!

PSAR z misją Dziewczyńską!

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wychodzi z pomocną dłonią w kierunku młodych dziewczyn, które wbrew pozorom, również spotykają się z problemami płynącymi na nie ze społeczeństwa – tradycyjne role płciowe wpajane już od młodości i przemoc oraz dyskryminacja. Trudna sytuacja dziewcząt jest w dużej mierze efektem kultury i wychowania, którego przyczyny są wielokrotnie niezauważalne i uznawane w społeczeństwie za normy. Często również chodzi o brak świadomości, wiedzy i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. 

Dlatego powstał ten projekt. Żeby pokazać młodym dziewczynom, że mają w sobie siłę i moc sprawczą, która pomoże im przeskoczyć każdą kłodę, jaką los rzuca im pod nogi. Nasz projekt to nie tylko seria warsztatów i suchej wiedzy, ale również zajęć praktycznych, które w dziewczynach mają za zadanie rozwijać odwagę i pewność siebie w wypowiadaniu na głos swoich poglądów i myśli. 

Bardzo często przez nacisk społeczeństwa, dziewczyny są zmuszane do rywalizacji między sobą – ,,która jest ładniejsza?’’; ,,która ma więcej znajomych?’’; ,,której włosy są dłuższe?’’.  Z takimi rzeczami należy walczyć razem. Nie bez powodu mówią, że w grupie siła. 

Od 30 kwietnia do 3 maja w ramach zajęć projektowych, dziewczyny wyjechały na 4-dniowy Obóz Majowy podczas, którego mogły w pełni skupić się na warsztatach prowadzonych przez doświadczoną kadrę trenerów. Grupa 24 dziewczyn spędzała czas w swoim towarzystwie, uczyła się ze sobą współpracować i nawzajem się wspierać w trudnych sytuacjach. 

Małymi kroczkami podążamy ku wielkiej zmianie. 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content