Dziewczyny budują
Dziewczyny budują

Dziewczyny budują

„Dziewczyny budują” to projekt realizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin z partnerem z Norwegii – Norsensus Mediaforum, na terenie dwóch podkarpackich powiatów.

Z województwa podkarpackiego zostaną wyłonione dziewczęta z przedziału wiekowego od 12 do 16 lat i edukatorzy, którzy pracują zawodowo z młodzieżą.

Zrekrutowane dziewczęta i opiekunowie wezmą udział w warsztatach, na terenie Rzeszowa których będą poruszane tematy uprzedzeń, nierówności i sposobów radzenia sobie z nimi.

Celem projektu jest wspieranie rozwoju społecznego dziewczyn. Silna osobowość i pewność siebie, pozwolą nowemu pokoleniu kobiet śmiało wkroczyć w świat i tworzyć przyjazne środowisko dla realizacji swoich marzeń.

Stereotypy dotyczące płci są silnie obecne w wielu dziedzinach życia społecznego. Dziewczęta dowiedzą się jak się nie dać szufladkować, jak radzić sobie w trudnych i stresujących sytuacjach w sposób asertywny. Nauczą się wyznaczać własne granice i stawać w swojej obronie.

Projekt ma na celu rozwój społeczny dziewczyn, wsparcie w budowaniu silnej osobowości i pewności siebie, które pozwolą śmiało kroczyć przez życie. Chcemy pokazać dziewczynom jak skutecznie walczyć ze stereotypami dotyczącymi płci, z trudnymi i stresującymi sytuacjami oraz jak stawać w swojej obronie i wyznaczać jasne granice.

 

Dla Edukatorów:

  • Wizyta studyjna – 2-dniowy wyjazd do Krakowa;
  • Warsztaty antydyskryminacyjne – prowadzone w trybie zdalnym;
  • Tworzenie inicjatywy społecznej;

 

Dla Dziewczyn:

  • Warsztaty antydyskryminacyjne;
  • Warsztaty herstoryczne;
  • 4-dniowy Obóz Mocy 30.06-3.07.2022 z udziałem naszych partnerów z Norwegii podczas, którego odbędą się warsztaty kompetencji społecznych, kooperacji, tworzenia kampanii i storytellingu;
  • Tworzenie kampanii na rzecz lokalnych społeczności;

Udział w projekcie jest całkowicie darmowy a jedyne, w co trzeba ze sobą zabrać to dobry humor i chęci do działania!

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Linki do formularza zgłoszeniowego- https://psar.pl/dziewczyny-buduja/

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content