Folkowisko Festiwal 2020. Dzieciowioska, czyli COŚ dla folkowiczan w każdym wieku.
Folkowisko Festiwal 2020. Dzieciowioska, czyli COŚ dla folkowiczan w każdym wieku.

Folkowisko Festiwal 2020. Dzieciowioska, czyli COŚ dla folkowiczan w każdym wieku.

Już jutro rozpocznie się Festiwal Folkowisko, największa impreza folkowa Podkarpacia. W programie, oprócz koncertów, warsztatów i wykładów, co roku szczególnym zainteresowaniem cieszy się DZIECIOWIOSKA, która przygotowuje dla najmłodszych niecodzienne, wyjątkowe atrakcje.

Zobacz też: Wśród łąk i lasów Roztocza. Folkowisko – podsumowanie

– Każdy Folkowiczanin zasługuje na wspaniałą zabawę bez względu na wiek, dlatego stworzono miejsce przyjazne dzieciom: DZIECIOWIOSKĘ. Zapewnia ona specjalnie wydzielone i przystosowane dla dzieci miejsce tak, aby maluchy były bezpieczne, a rodzice mogli odetchnąć – mówi Marcin Piotrowski z Festiwalu Folkowisko.
Podczas festiwalu w DZIECIOWIOSCE działają wolontariusze i animatorzy, którzy organizują warsztaty dla najmłodszych, opowiadają bajki, plotą wianki, wykonują z dziećmi zabawki z drewna, organizują przeróżne gry i zabawy.

13.07.2018 Chutor Gorajec Folkowisko Festiwal Kultury Pogranicza fot. Robert Wilk

Jedną z atrakcji będzie Kopalnia Marzeń, czyli Zabawy dobrego ducha dla dzieci: „Podczas spotkania z nami, animatorami z Kopalni Marzeń będziecie mogli bezpardonowo być dzieckiem, albo jeśli nim już z jakiegoś powodu nim nie jesteście, to będzie to niepowtarzalna szansa przypomnieć sobie, o co w tym chodzi.” – mówi Przemysław Noga, organizator wydarzenia. W namiocie DZIECIOWIOSKI znajdą się także szczudła (małe, średnie, duże), skakanki, wielkie bańki mydlane, tunele animacyjne, zestaw do artystycznego malowania buzi i wiele innych.

Program Folkowiska 9 i 1/2 znajduje się tu: https://folkowisko.pl/program/

Tradycją Folkowiska jest również konkurs na najbrudniejsze dziecko. Jest to chyba ulubiony konkurs dzieci. Bieganie boso, tańczenie w deszczu, czy wojna na balony zapełnione wodą to obowiązkowe zajęcia, w których dzieci biorą udział.

W tym roku na dzieciaki czekają także mówione i śpiewane bajki przygotowane na kanwie legendarnych już opowieści Dziedka Olka, a wykonają je dla was Katarzyna Chodoń i Agnieszka Szeptalin jako Cicho Sza Bajki.

Festiwal Kultury Pogranicza „Folkowisko” odbywa się od 2011 r. w małej wsi Gorajec na Roztoczu Wschodnim. To impreza, która ściąga fanów kultury i muzyki folkowej, podróżowania i dobrego wypoczynku z Polski i ze świata. Partnerem Festiwalu jest Województwo Podkarpackie.

Informacje o wejściówkach na teren Folkowiska znajdują się tu: https://folkowisko.pl/udzial/

Stowarzyszenie Folkowisko organizuje Festiwal Folkowisko, a także prowadzi grupę FB Kultura w Kwarantannie, projekt dla tłumaczy z Europy Środkowej Rozstaje.art i szereg działa regionalnych.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content