Dyskryminacja to wyzwanie, które musimy podjąć jako społeczeństwo. To nie tylko kwestia moralności, ale także pragmatyczna konieczność budowania lepszego, bardziej sprawiedliwego świata dla przyszłych pokoleń. Wartości takie jak równość, tolerancja i szacunek są kluczowe dla kreowania społeczeństwa, w którym każdy może czuć się akceptowany i szanowany.
Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wychodzi naprzeciw problemom społecznym i prowadzi projekt „Polsko-ukraińskie siostrzeństwo”, który ma na celu m.in. zwrócić uwagę na problem dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć oraz narodowość. W ramach projektu w ostatnim czasie zostały przeprowadzone inicjatywy społeczne, które objęły zagadnienia takie jak:
1️⃣ Mizoginia i Dyskryminacja w Folklorze:
2️⃣ Hejt i Negatywne Zjawiska w Relacjach Międzyludzkich
3️⃣ Stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja w mediach społecznościowych
4️⃣ Warsztaty pogłębiające relacje dla Matek i Córek
Inicjatywy były prowadzone przez edukatorki i uczestniczki projektu, a same wydarzenia były skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo, który obrazuje prowadzone działania w ramach projektu.
Partner projektu: Norsensus Mediaforum
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny