Jak rozmawiać z dziećmi na ważne tematy. Podcasty dla dzieci i rodziców.
Jak rozmawiać z dziećmi na ważne tematy. Podcasty dla dzieci i rodziców.

Jak rozmawiać z dziećmi na ważne tematy. Podcasty dla dzieci i rodziców.

Jak rozmawiać z dzieckiem o muzyce, o sztuce czy o kulturze? Co odpowiadać, gdy pyta czym jest dziedzictwo kulturowe, albo po co mu nauka czy książki? Jak przemycać ważne wychowawcze treści, prowokować do myślenia, a przede wszystkim kształtować tożsamość i budować bezcenny kapitał kulturowy u dzieci?

Podcasty z serii „Czy tata wie” są próbą odpowiedzi na różnego typu pytania 8-latki zadawane tacie. Posłuchamy rozmów o muzyce, o jej rodzajach i nowych gatunkach, a także o emocjach które wywołuje. Dowiemy się jak tworzy się i chroni dziedzictwo kulturowe. Będzie też o sztuce, kreatywności, a nawet o mądrościach płynących z wartościowych bajek dla dzieci. Rozmówcy poszukują odpowiedzi na pytania po co czytać książki i dlaczego niektórzy tego nie robią, skąd się bierze kultura i po co nam ona, a także co to jest nauka i skąd czerpać wiedzę.

Co to jest sztuka?

Ile jest rodzajów muzyki?

Czym jest dziedzictwo kulturowe?

Ile jest prawdy w bajkach?

Po co są książki?

Dlaczego mówią wieśniak?

Skąd się bierze kultura?

Co to jest nauka?

Podcasty dla rodziców i dzieci są jednym z elementów projektu „Kultura w sieci, dla dzieci od dzieci”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
Codziennie, przez 7 dni w tygodniu, na stronie Gdziecko.pl umieszczane są zadania, konkursy, wideo-audycje, warsztaty, słuchowiska i podcasty dla dzieci. Nawiązują one do ciekawych miejsc w województwie podkarpackim, które warto odwiedzić z dziećmi.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Skip to content